ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Родині загиблого у Чугуєві курсанта-льотчика з Вінниччини надали відповідний соціальний статус

Новини Соціальний захист військовослужбовців Суспільство
Прочитаєте за: 2 хв. 2 Серпня 2021, 11:54

Катерина Хом’ячук – проста сільська поштарка з села Новоживотів Оратівського району Вінниччини. В авіакатастрофі під Чугуєвом вона втратила сина, який був гордістю сім’ї, майбутнім військовим льотчиком.

Якось згорьована жінка дізналася від колег по нещастю, батьків інших загиблих курсантів, що деякі з них отримали статус членів сім’ї загиблого військовослужбовця. Спробувала звернутися до органів державної влади з цього приводу і вона.

Такий статус, зокрема, передбачає для жінки достроковий вихід на пенсію у 50 років за умови наявності не менше ніж 20 років страхового стажу. Плюс – пільги на комунальні послуги та проїзд у транспорті. Звісно, сина це не поверне, і матері, яка вже виплакала очі, морально не стане набагато легше. Втім, якщо такий статус вона має отримати відповідно до закону – чому б ні?

Утім, у вінницькому районному управлінні праці і соцзахисту населення Катерині Хом’ячук відмовили в отриманні такого статусу. Відмову аргументували тим, що її син на момент загибелі не перебував у чинній армії. А в обласному військкоматі (назва установи на той час) ще їй повідомили, що такий статус вона отримала б, та є одне «але» – якби члени сім’ї перебували на утриманні військовослужбовця Максима Хом’ячука.

Звернувшись до юристів, жінка дізналася, що права родин загиблих військовослужбовців захищає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту». Чинність цього Закону поширюється на «сім’ї військовослужбовців, які померли внаслідок поранень, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків)».

Коли Катерина Хом’ячук дізналася, що інші 17 родин загиблих курсантів статус членів сім’ї загиблих військовослужбовців отримали, вона звернулася до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. І ось жінка отримала відповідь омбудсмена: ухвалено рішення визнати родину загиблого в авіакатастрофі на Харківщині курсанта Максима Хом’ячука членами сім’ї загиблого військовослужбовця.

Кореспондент АрміяInform
Об’єкт ядерної інфраструктури поблизу ЧАЕС після атаки російського БПЛА: опубліковані нові фото
Об’єкт ядерної інфраструктури поблизу ЧАЕС після атаки російського БПЛА: опубліковані нові фото

Офіс Генерального прокурора опублікував фото з місця удару російського дрона по території Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Володимир Зеленський прибув до Британії, де відбудеться зустріч у форматі E3 плюс Україна
Володимир Зеленський прибув до Британії, де відбудеться зустріч у форматі E3 плюс Україна

Президент України Володимир Зеленський у неділю прибув з офіційним візитом до Великої Британії.

Тотальне знищення на Запоріжжі: бійці ГУР не залишають окупантам шансів
Тотальне знищення на Запоріжжі: бійці ГУР не залишають окупантам шансів

Пілоти Департаменту активних дій ГУР МОУ показали, як нищать особовий склад ворога та спопеляють ворожі військові цілі на Запорізькому напрямку.

СБУ кваліфікує удар рф по сховищу ядерного палива біля ЧАЕС, як воєнний злочин
СБУ кваліфікує удар рф по сховищу ядерного палива біля ЧАЕС, як воєнний злочин

Слідчі СБУ вважають воєнним злочином російський удар по будівлі Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, який знаходиться біля ЧАЕС.

Від початку доби агресор 71 раз атакував позиції Сил оборони — Генштаб ЗСУ
Від початку доби агресор 71 раз атакував позиції Сил оборони — Генштаб ЗСУ

Найбільше ворог  атакував на Гуляйпільському напрямку, де відбулося 20 боїв.

Загинув, бо перечепився об мертвого попередника: на одному місці вбили трьох російських штурмовиків
Загинув, бо перечепився об мертвого попередника: на одному місці вбили трьох російських штурмовиків

Оператори 3-го батальйону «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука «Рубіж» зробили успішну засідку.

ВАКАНСІЇ
Бойовий медик 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 21000 до 121000 грн

Володимир, Волинська область

Кулеметник

від 21400 до 121400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Програміст-Військовослужбовець

від 20100 до 121100 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

Водій кат. B, C, СЕ, D, військовослужбовець

від 21500 до 51500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Кулеметник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Фахівець зв’язку

від 21000 до 25000 грн

Подільськ

Державна прикордонна служба України

--- ---