ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відтепер сертифіковані тренери ЗСУ викладатимуть основи військово-цивільної взаємодії для колег з регіонів

Прочитаєте за: 4 хв. 22 Липня 2021, 18:19

У столиці завершився дводенний тренінг для тренерів під назвою «Взаємодія Збройних Сил з громадянським суспільством та інші ключові напрями демократичного контролю над Збройними Силами».

Під час заходу, що пройшов у форматі сесій, представники Міноборони, Збройних Сил та громадськості, іноземні експерти обмінялися практичним досвідом з учасниками тренінгу з питань військово-цивільної взаємодії. Зокрема, ролі громадянського суспільства в реформуванні та управлінні сектором безпеки, дотримання прав і свобод військовослужбовців, гендерної рівності, а також взаємодії ЗСУ з благодійними організаціями й питання капеланства. Після кожної сесії учасники долучалися до обговорення та інтерактиву.

Представник Міністерства оборони Сергій Кучеренко та експерт з прав військовослужбовців Володимир Лукічов поінформували про взаємодію Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міноборони зі структурними підрозділами центрального апарату МОУ, Генерального штабу ЗС України, центральними органами виконавчої влади та держуправління, співпрацю з Комітетами Верховної Ради України, міжнародними організаціями. Також розповіли про напрацювання вітчизняної законодавчої бази у соцзахисті військових, вивчення досвіду держав-членів НАТО у цій сфері та підготовку пропозицій з оновлення українського законодавства.

Учасникам заходу презентували довідник «Взаємодія Збройних Сил України з громадянським суспільством», розроблений групою фахівців у межах проєкту ОБСЄ «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України у сфері взаємодії з громадянським суспільством».

Посібник, за словами експерта з громадянського суспільства Тимофія Нікітюка, містить теоретичну базу та практичний досвід взаємодії ЗСУ із громадянським суспільством, а також аналіз законодавчої бази з цього питання.

— Мета посібника — донести до слухачів позитивні приклади взаємодії ЗСУ та громадянського суспільства, на основі яких учасники тренінгу зможуть напрацювати індивідуальні алгоритми взаємодії, — розповів Тимофій Нікітюк.

Адже, на думку експертки з мови Людмили Кравченко, взаємодія з громадянським суспільством — одна зі складових діяльності військових. Вона зазначила, що презентований посібник містить дев’ять підрозділів, які пояснюють суть і правила взаємодії, «точки дотику» військових і цивільних, надають перелік громадських організацій, які будуть корисні українським захисникам, наводять приклади успішної взаємодії. Окремі розділи посібника «Взаємодія Збройних Сил України з громадянським суспільством» пояснюють важливість гендерної і мовної політик.

Дуже затребуваною виявилася гендерна тематика тренінгу, на якій розпалювалися дуже жваві дискусії. Радниця Головнокомандувача ЗС України з гендерних питань Вікторія Арнаутова, на одній із сесій щодо рівності прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах, наголосила, що суть гендерної політики полягає у підвищенні оперативної спроможності армії за рахунок різноманітності кадрового потенціалу та створення змішаних команд і підрозділів. Оскільки, як зазначила пані Вікторія, вони є найбільш ефективними.

На підтримку проблемних питань у гендерній сфері виступив також і радник з питань жінок, миру та безпеки представництва НАТО в Україні та канадської місії UNIFIER в Україні капітан Метью Стоунер, який приділив увагу будові гендерної перспективи в НАТО та співпраці із Збройними Силами України щодо впровадження гендерних підходів у повсякденну діяльність армійських підрозділів. А коментуючи запитання про жіночий формений одяг та підходи до проведення парадів в канадській армії зазначив, що бажано переглянути підходи щодо жіночої парадної форми та формування переважно змішаних коробок для парадних розрахунків, що дозволить підняти бойовий дух, зрівняти відношення до чоловіків і жінок у пагонах та наблизитися до стандартів НАТО.

На завершальному етапі учасники пройшли тестування, за результатами якого найбільш умотивовані й активні фахівці отримали змогу доєднатися до тренерського складу та з командою експертів проводити семінари для військовослужбовців ЗСУ в інших регіонах України.

Під час урочистостей з нагоди завершення тренінгу та вручення сертифікатів директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міноборони України Назім Агаєв звернувся до учасників і закликав майбутніх тренерів мотивувати військовиків у важких умовах трансформації української армії.

— Наші штаби вже перейшли на J-структуру, але наразі також потрібно дуже швидко перейти на стандарти НАТО й змінити військо в цілому. Тому націлюйтесь на те, що в регіонах говоритимете про те, що турбує наших військових, — резюмував Назім Агаєв і додав, що розподіл тренерів, які представляють Міноборони й Генеральний штаб ЗСУ відбудеться пропорційно.

Загалом такі дводенні тренінги відбудуться у семи регіонах України.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram