ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці американські військові медики допомагають з калібруванням сучасної медичної апаратури

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Липня 2021, 19:45

У Вінниці представники Збройних сил США в Європі провели чотириденний спеціалізований тренінг із калібрування медичного обладнання. Навчальний процес проходив на базі Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. До нього залучили особовий склад з-поміж фахівців, які займаються обслуговуванням медичної апаратури.

Про це кореспондентові АрміяInform розповів старший ординатор відділення невідкладної медичної допомоги ВМКЦ ЦР підполковник медичної служби Вадим Бабій. Теорію відразу закріплювали на практиці. Для цього під час занять проводили реальне обслуговування медичного обладнання, яке використовується, у тому числі й для аеромедичної евакуації. Йдеться, зокрема, про апарати штучної вентиляції легень, монітори пацієнта та дефібрилятори.

— Це обладнання надав Україні як технічну допомогу уряд США у 2015-2018 роках, — говорить Вадим Бабій. — Воно надзвичайно якісне, ефективне, витривале та зручне у користуванні. Ми регулярно використовуємо його під час транспортування поранених на борту літаків чи вертольотів. З його допомогою вдалося зберегти життя сотень українських воїнів.

Втім, як розповів один з учасників тренінгу, точність роботи будь-якого, навіть найнадійнішого медобладнання, потребує періодичної перевірки. Адже від цього, без перебільшення, залежить здоров’я і життя пацієнтів.

— Контроль вихідних параметрів медичного обладнання є своєрідною гарантією точності їхньої роботи, — розповідає технік відділення медичного постачання 59-го військового мобільного госпіталю штаб-сержант Сергій Куций. — Саме для того, аби техніка працювала якісно, обов’язково потрібна її періодична повірка або калібрування. Під час цього копіткого процесу ми за допомогою спеціального еталонного обладнання перевіряємо десятки параметрів. Якщо фіксуємо якісь серйозні відхилення — техніку вилучають з експлуатації.

За чотири дні занять українські фахівці з американськими колегами перевірили десятки одиниць обладнання. Подібній результативності сприяла не лише плідна співпраця, а й нова тестувальна апаратура, яку привезли з собою представники Збройних сил США.

— Цю апаратуру розробила й сертифікувала безпосередньо фірма-виробник для перевірки конкретних зразків медичного обладнання, — пояснює підполковник медичної служби Вадим Бабій. — На жаль, наразі її немає в арсеналі наших фахівців, але ми намагаємося розв’язати цю проблему. І, як запевнили американські колеги, цю апаратуру додадуть до комплектів, які незабаром передадуть Україні у межах міжнародної технічної допомоги уряду США.

Також варто зазначити, що цей захід є однією зі сходинок до взаємосумісності з країнами-членами НАТО. У листопаді цього року планується самооцінювання другого рівня (SEL 2) під наглядом міжнародних експертів літака Ан-26 «Віта». Калібрування і відповідний сервіс обладнання для аеромедичної евакуації є однією з умов отримання позитивної оцінки.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram