ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Парламентарі затвердили новий порядок проведення військового поховального ритуалу

Новини Соціальний захист військовослужбовців
Прочитаєте за: 2 хв. 2 Липня 2021, 14:42

Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України» щодо військового поховального ритуалу» № 4636-1.

Документ врегульовує питання вшанування пам’яті загиблих (померлих) військовослужбовців та інших осіб.

Як зазначають автори документа, законом визначено порядок поховання загиблих (померлих) військовослужбовців та інших осіб, визначених законами України з проведенням військового поховального ритуалу, передбачено повноваження військових посадових осіб щодо організації поховання загиблих (померлих) військовослужбовців та інших осіб, визначених законами України з проведенням військового поховального ритуалу.

«Упорядкування військового поховального ритуалу сприятиме належному вшануванню пам’яті загиблих (померлих) осіб та зростанню шани та поваги в суспільстві до загиблих (померлих) захисників України», — йдеться у пояснювальній записці.

Відповідно до закону дія положень Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил поширюється на:

– військовослужбовців, які померли (загинули) під час захисту незалежності та територіальної цілісності України;

– осіб з інвалідністю внаслідок війни, зазначених у пунктах 1, 11–14 частини другої статті 7 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– військовослужбовців Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які за рішенням відповідних державних органів були направлені для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки або у відрядження в держави, де в цей період велися бойові дії;

– військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання обов’язків військової служби (проходження служби);

– померлих або загиблих учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції у період її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи в районах та у період здійснення зазначених заходів;

– борців за незалежність України у ХХ столітті, визначених у пунктах 1-14 статті 1 ЗУ «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті».

Підготувала Тетяна Рубан, АрміяInform

Читайте нас в Telegram
«Під виглядом роботи „зливали“ позиції ЗСУ»: на Харківщині судитимуть двох інформаторів фсб

На Харківщині судитимуть двох чоловіків, яких обвинувачують у передачі фсб даних про позиції українських військових на Ізюмському напрямку.

Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101
Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101

Ракету Х-101, якою росіяни вдарили по житловому будинку в Києві, виготовили вже цього року — попри міжнародні санкції та обмеження.

«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план
«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план

Бюджетний дефіцит росії за перші чотири місяці 2026 року сягнув 78,4 мільярда доларів.

Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12
Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12

У Києві зростає кількість жертв після російського удару у ніч проти 14 травня. Серед загиблих — двоє дітей.

Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО
Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО

Екіпажі FPV-дронів бригад 1-го корпусу Національної гвардії «Азов» успішними діями змусили організаторів змінювати сценарії міжнародних навчань Aurora 2026.

5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації
5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації

Уряд виділив 5,67 мільярда гривень на виплати для ветеранів війни та родин загиблих Захисників і Захисниць, які потребують власного житла.

ВАКАНСІЇ
Стрілець

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Розвідник-далекомірник, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Старший бойовий медик роти

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Гранатометник до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Стрілець

від 53000 до 120000 грн

Миргород

148 батальйон 116 ОБр Сил ТрО

Бухгалтер, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв

Військова частина А3476

--- ---