ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Естонія передала Україні понад 52 тисячі доз вакцини проти COVID-19

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Липня 2021, 18:15

Сьогодні близько 15 години на військовому аеродромі поблизу Борисполя здійснив посадку літак Міністерства оборони Естонії, на борту якого представники Міністерства соціальних справ та Департаменту охорони здоров’я Естонії привезли в Україну понад 52 тисячі доз вакцини виробництва AstraZeneca. Усього, за рішенням естонського уряду, в Україну буде передано 200 тис. доз вакцини.

За словами представниці естонської делегації Ірини Філіппової, препарат доставлений у нашу країну з дотриманням усіх необхідних температурних умов, за чим ретельно слідкували під час польоту.

52 800 доз препарату, які Естонія передала сьогодні, спрямують переважно для щеплення українських резервістів, що дасть змогу зберегти обороноздатність України в боротьбі з країною-агресором

— Передача вакцини Україні — це крок, який допоможе запобігти кризі в системі охорони здоров’я та поширенню пандемії в Україні, а також дозволить зосередитись на вирішенні політичних та економічних викликів. 52 800 доз препарату, які Естонія передала сьогодні, спрямують переважно для щеплення українських резервістів, що дасть змогу зберегти обороноздатність України в боротьбі з країною-агресором, — підкреслила пані Філіппова.

За словами Посла Естонії в Україні Каймо Кууску, його державу та Україну пов’язують тісні політичні й економічні відносини, а також теплі взаємини між звичайними людьми.

— Налагодити процес вакцинації для такої великої країни, як Україна, — завдання нелегке. Тож природно, що ми підставили своє плече українським друзям. Мене тішить, що в Україні з’являється все більше якісних і доступних вакцин. І я сподіваюся, що українці скористаються можливістю отримати щеплення від COVID-19, адже це запорука безпеки й добробуту кожної сім’ї, громади, усієї країни та світу в цілому, — зазначив дипломат.

Зі свого боку Міністр охорони здоров’я і праці Естонії Танела Кііка підкреслив, що для того, щоб зупинити глобальну пандемію COVID-19, потрібно досягнути достатнього рівня вакцинації в усіх державах.

— Чим більше людей вакциновано у світі, тим менша ймовірність появи нових штамів та їх поширення. І тим більше ми можемо врятувати життів як на глобальному, так і на місцевому рівні в Естонії. Це одна з причин, чому ми разом з іншими країнами Євросоюзу робимо внесок у прогрес глобальної вакцинації, — заявив він.

Наступні  партії з 200 тис. доз вакцини, обіцяних Україні, буде передано в межах механізму COVAX — ініціативи світової солідарності щодо забезпечення глобального доступу до вакцин від COVID-19. Їх виготовлять відповідно до графіка виробництва доз для Естонії впродовж цього року.

Після проходження всіх видів контролю вантаж буде передано на склад МОЗ, звідки згодом його розподілять між лікувальними закладами країни.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram