ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві відзначили 25-ту річницю перших великих навчань ВМС «Море-96»

Прочитаєте за: 3 хв. 31 Липня 2021, 18:00

Сьогодні в Києві на місці поховання віцеадмірала Володимира Безкоровайного відбулися заходи з ушанування його пам’яті та на честь 25-річчя перших  оперативно-тактичних навчань Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Море-96». Вони відбувалися в період з 29 липня по 1 серпня 1996 року в Чорному морі під командуванням віцеадмірала Володимира Безкоровайного, командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України (1993–1996). У заході взяли участь командувач українських ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа, родина Володимира Безкоровайного, представники Військово-морського ліцею, названого на його честь, морські піхотинці та курсанти Інституту ВМС.

У 1996 році до згаданих навчань під керівництвом Володимира Герасимовича Безкоровайного в морі, повітрі і на суші було залучено понад 2500 військовослужбовців. Береговий компонент був представлений підрозділами морської піхоти. Корабельне угруповання становили фрегат «Гетьман Сагайдачний», корвети «Луцьк», «Вінниця», «Чернігів», «Хмельницький», великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», середній розвідувальний корабель «Сімферополь», ракетний катер «Каховка». До авіаційної групи було включено літак Бе-12, вертоліт Ка-27. Від ВПС ЗС України були залучені два Су-27 і чотири Су-24, від сил ППО — три зенітно-ракетних і одна радіотехнічна бригади, окремий батальйон РЕБ 60-го корпусу ППО. Цими навчаннями Україна продемонструвала світу створення національного військового флоту.

За часів командування українськими ВМС України віце-адмірала Володимира Безкоровайного Військово-Морський Прапор ЗС України було продемонстровано на просторах світового океану та в походах кораблів ВМС до портів Франції, Абу-Дабі, Італії, Болгарії, Румунії, Туреччини. Після навчань «Море-96» було проведено перший трансатлантичний похід загону українських кораблів у складі фрегата «Гетьман Сагайдачний» та ВДК «Костянтин Ольшанський» з підрозділом морської піхоти на борту до берегів Сполучених Штатів Америки.

— Сьогодні ми вшановуємо пам’ять другого командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Володимира Безкоровайного. У кого немає пам’яті про минуле, той позбавлений майбутнього. Тому Військово-морському ліцею у 2019 році присвоєно ім’я Володимира Безкоровайного. Ліцеїсти з 14–16 років вже знають, хто він такий і що зробив для Військово-Морських Сил. Це та платформа, від якої вони відштовхуються, від якої йдуть уперед, — наголосив під час заходу контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — У ці дні два кораблі Військово-Морських Сил — середній десантний корабель «Юрій Олефіренко» та патрульний катер «Слов’янськ», а також підрозділи морської піхоти виконують завдання на навчаннях Agile Spirit 2021 у Грузії. Сьогодні вранці до Румунії вийшло пошуково-рятувальне судно «Олександр Охрименко» із загоном водолазів для участі в навчаннях «Дайв-2021». Ми впевненим кроком рухаємось вперед. І те, що саме в ці дні, коли виповнилось 25 років першим навчанням, відразу три корабельні одиниці беруть участь у міжнародних навчаннях — знакова подія, — додав він.

Довідка

Володимир Герасимович Безкоровайний, командувач ВМС ЗС України, заступник Міністра оборони України, віце-адмірал. Народився 16 серпня 1944 року.

Пройшов службу на атомних підводних човнах Північного флоту, від командира електронавігаційної групи до командувача флотилії атомних підводних човнів стратегічного призначення, від курсанта до віце-адмірала. Коли Україна здобула незалежність, зробив єдино правильний вибір — служіння Українському народові, у 1993 році очолив вітчизняні Військово-Морські Сили. Під його командуванням приймали бойові кораблі під час розподілу Чорноморського флоту колишнього СРСР, формували морську піхоту і морську авіацію України, навчальні заклади і частини всебічного забезпечення.

Віцеадмірал Безкоровайний Володимир Герасимович пішов із життя 23 січня 2017 року, похований на Лук’янівському кладовищі в місті Києві.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Новини