ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як курсант ВІКНУ у французькому військовому училищі проходив стажування

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Липня 2021, 13:11 9

Нещодавно курсанти Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка пройшли стажування у Загальновійськовому училищі Сен-Сір Коеткідан міста Рен (Французька Республіка. — Ред.). Про специфіку польового виходу, відпрацювання практичних аспектів і гендерні особливості у французькому військовому виші розповів для АрміяInform курсант Військового інституту Владислав Ганущак.

Упродовж місяця курсанти на посадах командирів взводу спільно з кадетами Загальновійськового училища (École militaire interarmes) та залученими підрозділами Іноземного легіону на півдні Франції відвідали практичні заняття, здійснили польові виходи та загальновійськовий марш.

— Найбільше запам’яталися нічні патрулювання й охорона, безпосереднє ведення бою, виживання в лісі й горах. Одного дня під час шестиденного маршу ми здолали близько 20 кілометрів у надзвичайно спекотний день і були максимально виснаженими. Зненацька пролунала команда «Контакт», відділення перебудовувалося відповідно до рішення командира й ми здійснили наступ. Адреналін зашкалював, і втому зовсім не відчували, — ділиться Владислав.

На час стажування українські курсанти отримали автоматичні гвинтівки німецького виробництва HK (Heckler&Koch) 416 F-S.

— Ми змогли ознайомитись зі зброєю на практиці під час вивірки та вправ, що передбачали стрільбу бойовими набоями. Також застосовували її під час маршу — виконували стрільби холостими набоями для створення максимально реалістичних умов ведення бою, — розповідає Владислав.

Курсант каже, що кадети Збройних сил Франції вразили рівнем досвіду й відповідальності, постійним практичним засвоєнням набутих навичок у різних видах фізичних навантажень — від альпінізму до спортивного орієнтування. До того ж на рівних засадах у польових виходах і практичних заняттях беруть участь військовослужбовці-жінки.

— У середньому у кожному взводі не більше ніж дві пані. Як під час навчального процесу, так і практичних виснажливих тренувань жінки не вирізняються. Справжній гендерний паритет. У Збройних силах Франції для жінки не є перепоною проходження напружених фізичних і морально-психологічних вишколів, щоб стати офіцером. Вони завзято й хоробро виконують поставлені завдання. На мою думку, а також зі слів однієї жінки-військовослужбовця, найскладніше прожити тиждень у лісі без належних умов. Але, як показала практика, це не є суттєвою перепоною! — зазначає курсант.

Усі заняття відбувалися французькою мовою. Владислав наголошує, що знання іноземної та здатність вільно спілкуватися нею зробили стажування набагато легшим.

— Для мене не було перешкод, щоб розумітись одне з одним, виконувати поставлені завдання належним чином і розуміти накази у критичні моменти, — наголошує Владислав.

Для курсантів з України французька сторона підготувала подорож до історичного міста Сен-Мало, де відбувався традиційний військовий парад з нагоди національного свята, а також до фортеці Ле-Мон-Сен-Мішель.

Анна Гудзь для АрміяInform

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл, Міжнародне співробітництво, Публікації