ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як курсант ВІКНУ у французькому військовому училищі проходив стажування

Вишкіл Міжнародне співробітництво Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 28 Липня 2021, 13:11

Нещодавно курсанти Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка пройшли стажування у Загальновійськовому училищі Сен-Сір Коеткідан міста Рен (Французька Республіка. — Ред.). Про специфіку польового виходу, відпрацювання практичних аспектів і гендерні особливості у французькому військовому виші розповів для АрміяInform курсант Військового інституту Владислав Ганущак.

Упродовж місяця курсанти на посадах командирів взводу спільно з кадетами Загальновійськового училища (École militaire interarmes) та залученими підрозділами Іноземного легіону на півдні Франції відвідали практичні заняття, здійснили польові виходи та загальновійськовий марш.

— Найбільше запам’яталися нічні патрулювання й охорона, безпосереднє ведення бою, виживання в лісі й горах. Одного дня під час шестиденного маршу ми здолали близько 20 кілометрів у надзвичайно спекотний день і були максимально виснаженими. Зненацька пролунала команда «Контакт», відділення перебудовувалося відповідно до рішення командира й ми здійснили наступ. Адреналін зашкалював, і втому зовсім не відчували, — ділиться Владислав.

На час стажування українські курсанти отримали автоматичні гвинтівки німецького виробництва HK (Heckler&Koch) 416 F-S.

— Ми змогли ознайомитись зі зброєю на практиці під час вивірки та вправ, що передбачали стрільбу бойовими набоями. Також застосовували її під час маршу — виконували стрільби холостими набоями для створення максимально реалістичних умов ведення бою, — розповідає Владислав.

Курсант каже, що кадети Збройних сил Франції вразили рівнем досвіду й відповідальності, постійним практичним засвоєнням набутих навичок у різних видах фізичних навантажень — від альпінізму до спортивного орієнтування. До того ж на рівних засадах у польових виходах і практичних заняттях беруть участь військовослужбовці-жінки.

— У середньому у кожному взводі не більше ніж дві пані. Як під час навчального процесу, так і практичних виснажливих тренувань жінки не вирізняються. Справжній гендерний паритет. У Збройних силах Франції для жінки не є перепоною проходження напружених фізичних і морально-психологічних вишколів, щоб стати офіцером. Вони завзято й хоробро виконують поставлені завдання. На мою думку, а також зі слів однієї жінки-військовослужбовця, найскладніше прожити тиждень у лісі без належних умов. Але, як показала практика, це не є суттєвою перепоною! — зазначає курсант.

Усі заняття відбувалися французькою мовою. Владислав наголошує, що знання іноземної та здатність вільно спілкуватися нею зробили стажування набагато легшим.

— Для мене не було перешкод, щоб розумітись одне з одним, виконувати поставлені завдання належним чином і розуміти накази у критичні моменти, — наголошує Владислав.

Для курсантів з України французька сторона підготувала подорож до історичного міста Сен-Мало, де відбувався традиційний військовий парад з нагоди національного свята, а також до фортеці Ле-Мон-Сен-Мішель.

Анна Гудзь для АрміяInform

Читайте нас в Telegram
Наші воїни вперше затрофеїли російський «танк-черепаху» разом з танкістами

Наші воїни вперше затрофеїли російський «танк-черепаху» разом з танкістами

Українські військові вперше затрофеїли ворожий «танк-черепаху» та взяли в полон російських танкістів.

Вкрай важливі та довгоочікувані рішення: світові ЗМІ про підтримку України на Саміті миру

Вкрай важливі та довгоочікувані рішення: світові ЗМІ про підтримку України на Саміті миру

Минулий тиждень був надзвичайно насичений подіями на дипломатичному фронті.

Ворог інтенсивно атакує Покровський напрямок, бої тривають на 8 локаціях

Ворог інтенсивно атакує Покровський напрямок, бої тривають на 8 локаціях

Протягом поточної доби кількість бойових зіткнень збільшилась до 52. Найбільша активність окупантів сьогодні спостерігається на Покровському напрямку. Сили оборони вживають усіх необхідних заходів для недопущення просування ворожих підрозділів в глибину території України.

У різних областях України викрили ділків, які організовували нелегальні канали міграції для чоловіків призовного віку

У різних областях України викрили ділків, які організовували нелегальні канали міграції для чоловіків призовного віку

Служба безпеки заблокувала ще 3 схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

Президент: Хто відстояв свою свободу, права, незалежність і гідність — зміцнює свободу того, хто поруч

Президент: Хто відстояв свою свободу, права, незалежність і гідність — зміцнює свободу того, хто поруч

Президент України Володимир Зеленський заявив, що свобода завжди має таку властивість — зміцнюватись, поширюючись від людини до людини, і при цьому єдина дорога, якою може пройти свобода — це сміливість людей.

Будь-які об’єкти росії в радіусі 800 кілометрів українська розвідка розглядає як потенційні

Будь-які об’єкти росії в радіусі 800 кілометрів українська розвідка розглядає як потенційні

Українська розвідка розглядає будь-які військові цілі на території росії дальністю до 800 км для ураження морськими дронами.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій (кат. D, DE), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Кулеметник

від 21000 до 121000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2734

Командир взводу, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Десна, Чернігівська область

Діловод персоналу

від 23000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Кухар, контрактна служба

від 22000 до 55000 грн

Черкаси, Черкаська область

Стрілець

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина A7310