ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ВЛК для прийняття на військову службу за контрактом: що треба знати, якщо вам «35 плюс»

Армія і суспільство Важливо Військова медицина Консультації Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 21 Липня 2021, 12:51

Головна мета оновленого алгоритму проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) — допомогти Командуванню Медичних сил ЗСУ забезпечити своєчасне та якісне комплектування здоровим поповненням. Серед змін, які варто знати кандидатам на укладення контракту, — особливості ВЛК для вікової категорії «35 плюс» та уточнений список необхідних документів.

Від травня 2021-го діють нові правила проведення медичного обстеження осіб, що бажають вступити на військову службу за контрактом. Відповідний оновлений алгоритм медобстеження військовозобов’язаних затверджений наказом Головнокомандувача Збройних Сил України № 131 від 20.05.2021 року.

Новий наказ з’явився не на порожньому місці — він, безумовно, враховує вимоги попередніх керівних документів: Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» (ст. 2) та Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (п. 2.21 розділу ІІ), затвердженої наказом МОУ № 170 від 10.04.2009.

Алгоритм якісного медобстеження військовозобов’язаних, яких приймають на військову службу за контрактом

Уточнений Алгоритм проведення якісного медичного обстеження, як випливає з його назви, розроблений для підвищення якості добору кандидатів на військову службу за контрактом. На практиці він регламентує роботу службових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), що прийшли на заміну військкоматам, а також — штатних та постійно діючих позаштатних ВЛК (у закладах охорони здоров’я або в ТЦК та СП), що залучені до організації та проведення медичного обстеження громадян, яких приймають на військову службу за контрактом.

Відповідно до Алгоритму військовозобов’язані звертаються до територіальних центрів, фахівці яких добирають кандидатів на військову службу та направляють їх на медогляд військово-лікарськими комісіями «з метою визначення придатності до військової служби за контрактом».

Як зазначалося вище, одним із суттєвих нововведень стала особливість проведення ВЛК для осіб від 35 років. Як зазначено в пункті 2.2 затвердженого Алгоритму, такий медичний огляд «кандидатам на військову службу за контрактом з-поміж військовозобов’язаних 35-річного віку і старше» проводиться «виключно гарнізонними (госпітальними) військово-лікарськими комісіями закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України за територіальним принципом».

Простіше кажучи, особи старші за 35 років проходять ВЛК тільки в госпіталях.

Кандидати на контрактну службу до 35 років також можуть пройти ВЛК «у госпіталі» або, як і раніше, «у військкоматі» — в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Необхідні для проходження ВЛК документи

Перед направленням на медогляд документи кандидата на службу за контрактом має ретельно перевірити ТЦК та СП. У разі попереднього звільнення кандидата з військової служби ретельно перевіряють причини звільнення. Наказ вимагає виключити випадки направлення на ВЛК осіб, які не пройшли професійно-психологічний відбір та колишніх військовослужбовців, раніше звільнених за станом здоров’я як непридатних до військової служби.

Пункт 2.4 Алгоритму проведення якісного медичного обстеження зазначає перелік («пакет») документів, необхідних для проходження ВЛК. Військові комісари персонально відповідають за достовірність і якість підготовки перелічених документів!

 1. Направлення на медичний огляд встановленого зразка із зазначенням мети огляду (згідно з додатком 14 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, затвердженого наказом МОУ № 402 від 14.08.2008), підписане виключно військовим комісаром ТЦК та СП.Посилання на документ: Зразок направлення на медичний огляд військово-лікарською комісією. Увага! Уточнюйте дані адресата (праворуч у шапці документа), адресу закладу та інші дані!
 2. Паспорт громадянина України.
 3. Військовий квиток.
 4. Медична картка амбулаторного хворого та докладна, засвідчена належним чином закладом охорони здоров’я МОЗ України, виписка з неї (зберігається у матеріалах військово-лікарської комісії).
 5. Довідки про проведення обов’язкових і періодичних психіатричних оглядів.
 6. Сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду.
 7. Довідка про перебування/неперебування на обліку в протитуберкульозному диспансері.
 8. Кольорова фотокартка 3×4 без головного убору — 1 шт.
 9. Медична картка військовослужбовця (за наявності).
 10. Документи військово-лікарської експертизи: свідоцтво про хворобу, довідки військово-лікарської комісії, довідки про обставини травми, поранення, контузії, каліцтва тощо.
 11. Виписка з наказу командира військової частини (начальника закладу, установи) про звільнення з військової служби (для кандидатів, звільнених з військової служби).
 12. Інші наявні медичні документи: виписні епікризи, консультативні висновки, результати додаткових методів дослідження тощо.
 13. Довідка про негативний ПЛР-тест на наявність РНК вірусу COVID-19 — не пізніше ніж за 72 години. Увага! Уточніть у голови ВЛК, чи не потрібно замість ПЛР-тесту представити результати аналізу крові на антитіла COVID-19.
Доповнення
Увага! Уточнюйте в госпіталі, які медичні довідки та результати аналізів потрібні для проходження ВЛК. Наприклад, список ВЛК київського Головного військового клінічного  госпіталю такий:

 

 • Сертифікат нарколога.
 • Сертифікат психіатра.
 • Витяг з амбулаторної карти (див. вище).
 • Витяг із туберкульозного диспансеру (довідка лікаря-фтизіатра).
 • Витяг із шкірно-венерологічного диспансеру (довідка лікаря-дерматолога).
 • Ксерокопія (попереднього) рішення ВЛК або витяг з наказу про звільнення.
 • Витяг з жіночої консультації (для жінок).
 • Фото 3х4 – 1 шт. (див. вище).
 • Аналізи крові на COVID-19.
 • ЗАК, ЗАС, ФОГК, ЕКГ, глюкоза крові, RW, ВІЛ, маркери гепатитів В і С.
 • Паспорт (див. вище).

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Група пілотів «Смайлик» 63 окремої механізованої бригади провела виховну роботу з окупантами.

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

До десятка одиниць техніки окупантів разом з десантом спробували прорвати нашу оборону.

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Розвідники окремої десантно-штурмової Таврійської бригади проінспектували з дрона «Донбас-Арену» у Донецьку і виявили російський зенітно-ракетний комплекс «Тор». За місцем його розташування відразу завдав удару HIMARS.

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Бійці батальйону безпілотних систем окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка довго гналися за ворогом і не дали йому втекти.

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

Під час своїх штурмів окупанти намагаються максимально заглушити наші FPV-дрони, від яких зазнають великі втрати.

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Боєць із позивним Хантер першої президентської бригади «Буревій» Нацгвардії у бою впритул застрелив двох окупантів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Молодший медичний персонал (санітар, фельдшер)

від 20000 до 120000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

Стрілець-снайпер

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 30000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Радіотелеграфіст

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Командир відділення 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область