ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові проходить семінар для фахівців, які лікують пацієнтів з травмами спинного мозку

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Липня 2021, 9:56 9

Семінар відбувається на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону і організований медичною службою НАТО у Східній Європі. Має на меті покращити практичні навички й теоретичні знання фахівців, які займаються цією вузькою проблематикою.

Як розповів начальник клініки відновлювального лікування та реабілітації ВМКЦ Західного регіону, працівник ЗСУ Ростислав Данилков, такі семінарі проводились і в минулому, загалом відбулося не менше ніж 10 зустрічей, тренінгів наших спеціалістів з американськими колегами.

— Але в період активного поширення коронавірусної інфекції мали вимушену паузу. І це перший семінар, який проводять у постковідний період. Він відбувається сумісно з Ірпінським центром реабілітації. У ньому беруть участь близько 30 фізичних та ерготерапевтів, лікарів фізичної і реабілітаційної медицини з багатьох військово-медичних клінічних центрів, Ірпінського шпиталю, а також наші колеги з Національної гвардії України, — розповів Ростислав Данилков.

Американську делегацію очолює лікар фізичної і реабілітаційної медицини доктор Джордж Смоленський, який власне відповідає за проведення тренінгів в Україні. До його команди увійшли ще ерготерапевт і фізичний терапевт. Усі вони проходять службу на базі НАТО в Ландштулі, що у ФРН, їх вважають одними з найкращих спеціалістів у своїх галузях.

Як розповів начальник відділення клініки відновлювального лікування та реабілітації ВМКЦ Західного регіону підполковник медичної служби Роман Скоропад, семінар побудований так, що до обіду тут проводять лекції. На них учасники слухають доповіді, діляться знаннями і досвідом. А після обіду організовано практичні заняття.

— Приємно, що колеги із США дуже здивовані нашими вміннями й навичками і рівнем надання реабілітаційної допомоги спінальним пацієнтам, або особам з травмою спинного мозку, яких лікують у нашому Центрі! До речі, за період українсько-російської війни через відділення пройшло понад 300 пацієнтів з травмами спинного мозку. Безумовно, це великий досвід роботи для нашого медперсоналу, — зазначив підполковник медичної служби Роман Скоропад.

Як зауважує начальник клініки відновлювального лікування та реабілітації ВМКЦ Західного регіону працівник ЗСУ Ростислав Данилков, наразі в Україні знайти професійний центр реабілітації травм спинного мозку дуже важко.

— Я говорю про професійний як не такий, що займається недоказовими методами лікування, а власне доказовими — ті, які показали реальний результат. Ми взяли за стандарт американську школу реабілітаційної медицини — фактично світову, яка показує ефективність. Тож учасникам семінару справді буде цікаво й корисно провести час у колі професіоналів, — поділився значущістю заходу лікар Ростислав Данилков.

Тренінг триватиме до п’ятниці. Надалі американські колеги хочуть привозити своїх фахівців не на п’ять днів, а на місяць.

Фото автора й Іванни Кульчицької

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Військова медицина, Новини, Реабілітація