ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Близько тисячі фахівців щороку може готувати Школа причіпної артилерії

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Липня 2021, 10:44 6

Цього року в липні начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук заявив, що у 2021 році ГШ ЗСУ започатковано функціонування нових шкіл підготовки кваліфікованих фахівців. Серед інших мова йшла і про Школу причіпної артилерії.

Наш кореспондент вирішив поцікавитись, що вже вдалось зробити у Школі, хто має право там навчатись та яка її «випускна» спроможність.

Відповів на ці й інші запитання тимчасовий виконувач обов’язків начальника Школи причіпної артилерії майор Вадим Маслюк.

— Школа причіпної артилерії відкрилася 31 травня 2021-го. Термін навчання у нас — 30 днів. Завдання курсантів — здобути на основі фахової підготовки за визначеними військово-обліковими спеціальностями (ВОС. — Ред.) спеціальні знання, уміння та практичні навички, які дозволяють вирішувати специфічні професійні завдання. Військовослужбовці у нас проходять спеціальну, тактичну та технічну підготовку. Готуємо фахівців у складі обслуг на гармати систем 2А65 «Мста», 2А36 «Гіацинт», Д-20 і Д-30, — розповів офіцер.

За його словами, у Школі готують за такими ВОС: «Підготовка розрахунків гармат Д-20, «Мста-Б» і «Гіацинт-Б», «Підготовка розрахунків 122-міліметрових Д-30».

— Перші 12 днів навчання — індивідуальний вишкіл, решта терміну — колективна у складі розрахунку. Щоб отримати право вступити у Школу причіпної артилерії, військові повинні мати базовий рівень знань з фахової підготовки у своїй спеціальності. Приймаємо на навчання військовиків артилерійських підрозділів з усіх родів військ, — підкреслив Вадим Маслюк.

Він зазначив, що для забезпечення навчального процесу збудовано навчально-тренувальний комплекс.

— Перший випуск у Школі причіпної артилерії вже відбувся. Це дві навчальні групи. Після закінчення курсу сертифікати отримує весь артрозрахунок. У документі вказується, що, наприклад, командир гармати пройшов підготовку у складі розрахунку. Теж стосується навідників, номерів обслуги. Тобто готується не окремий військовослужбовець, а маленький підрозділ, бойова одиниця, — зауважив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Школи причіпної артилерії.

Він додав, що наразі у Школі вже навчається нова група курсантів.

— Водночас можемо готувати понад сто військовослужбовців за двома згаданими ВОС. А за рік у змозі навчити близько тисячі осіб.

Фото — Лариса Пецух

7
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл, Новини