ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

12 лайфхаків від військового водія, або Як допомогти «залізному коню» пережити спеку

Прочитаєте за: 5 хв. 21 Липня 2021, 16:43 19

Літня пора для будь-якого військового сповнена автомобільних поїздок, чи то відрядження, польові виїзди і, зокрема, відпустки.

На жаль, рекордна спека, що встановилася на всій території України, несе купу проблем з автомобілем. Щоб запланований літній відпочинок не  зіпсувати, вирушаючи в автомобільну подорож, скористайтеся порадами від військового водія Олександра Фідулова, який проходить службу в одному з підрозділів Окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. Тим більше, що ці лайфхаки досить прості й не тягнуть за собою зайвих фінансових витрат.

1.Перевірте тиск повітря в шинах

Перед тим, як вирушати у довгі літні подорожі,  обов’язково перевіряйте тиск у шинах, аби упевнитися, що він відповідає рекомендаціям виробника. Придбайте герметик для ремонту шин – він підстрахує у випадку проколу, якщо до найближчої станції шиномонтажу кілька десятків кілометрів.

2. Перевірте достатній рівень усіх технічних рідин

Літня спека часто є причиною низького рівня технічних рідин у системах транспортного засобу, оскільки деякі можуть розріджуватися або випаровуватися. Тому слідкуйте за рівнем моторної оливи, трансмісійної оливи, рідини гідропідсилювача керма, склоочисника, охолоджувальної рідини.

Рівень останньої особливо важливо перевіряти у літні місяці, оскільки її робота полягає в тому, щоб запобігти перегріву двигуна автомобіля. 

Увага – не відкривайте кришку резервуара, якщо двигун ще не охолонув після руху. Це може призвести до опіків тіла. 

3. Перевірте справність кондиціонера

Перевірити справність приладу потрібно ще до того, як температура повітря досягне свого максимуму. Якщо при увімкненні кондиціонера ви отримуєте гаряче повітря, необхідно звернутися до фахівця для заправки його фреоном. До речі, аби зберегти необхідну кількість холодоагенту, включайте кондиціонер іноді взимку для того, щоб гумові деталі не пересихали та не тріскалися, адже це може стати причиною передчасного обслуговування пристрою. Обслуговувати прилад бажано один раз на 2 роки.  

4. Замініть мастило та мастильний фільтр

Моторне мастило захищає «серце» транспортного засобу від зносу, а мастильний фільтр допомагає видалити забруднення з нього. Тому, якщо цю процедуру не робити регулярно, у «залізного коня» можуть виникнути проблеми – наприклад, накопичення частинок, що можуть пошкодити життєво важливі частини двигуна. Принциповим правилом є заміна мастила кожні 8-10 тисяч км або дотримання інструкцій від виробника щодо заміни мастила.

5. Перевірте гальма

Ви покладаєтесь на гальма щоразу, коли рушаєте у подорож, тому радимо регулярно проводити діагностику цієї системи не тільки влітку, а й упродовж року.

Окрім очевидного «симптому» поганого гальмування – писк або гарчання під час натискання на педаль гальм – «ведіння»  автівки у бік є також приводом звернутися до фахівця. 

6. Замініть склоочисники

Улітку частинки пилу можуть забруднити лобове скло, що завадить безпечному керуванню автівкою. Обов’язково перевірте ефективність роботи склоочисників. А заміняти їх бажано наприкінці кожного сезону.

7. Регулярно міняйте повітряний фільтр салону

Повітряний фільтр заважає забруднювачам потрапляти через вентиляційні отвори до салону. Це важливо влітку через велику кількістю пилу та алергенів. Крім того, використання старого фільтра може призвести до проблем з роботою кондиціонера. До того ж при вологому повітрі  використання зношеного повітряного фільтра може призвести до запотівання скла. Найкраще міняти повітряний фільтр кожні 12 місяців або через 10 тисяч км пробігу, чи дотримуватися рекомендацій виробника.

8. Періодично міняйте шини місцями

Ви можете продовжити ресурс роботи шин, просто регулярно міняючи їх місцями, оскільки не всі чотири колеса вашого автомобіля однаково навантажені. Експерти рекомендують міняти шини місцями кожні 8-10 тис. км – це допоможе вирівняти їхнє зношення.

9. Улітку краще не паркувати автівку на відкритому сонці

Сонячні промені можуть пошкодити зовнішнє покриття вашого автомобіля, а пластикові деталі в салоні під їхнім впливом можуть зіпсуватися – деформуватися або тріснути.

Наявність сонцезахисних шторок на вікна – гарна ідея, якщо ви не можете припаркувати машину в тіні. Шторки захищають салон автомобіля від нагрівання.

10. Не перегрівайте двигун

Кожен автомобіль має систему охолодження, яка відводить тепло від двигуна для підтримки належних температур. Якщо покажчик температури охолоджувальної рідини посунувся ближче до критичного рівня, це означає, що  автомобіль перегрівається. 

Якщо ж така неприємність трапилася в дорозі, слід:

  • припаркуватися в безпечному місці, якомога скоріше виключити двигун;
  • дати охолонути йому щонайменше 10 хвилин, відкривши кришку капоту;
  • через деякий час перевести замок запалювання в перше положення, (не включаючи двигун). Якщо показник температури охолоджувальної рідини в межах норми, можна їхати. Але в будь-якому випадку, краще показати автівку фахівцю. 

11. Перевірте акумулятор

Щоб продовжити термін служби акумулятора, тримайте його поверхню сухою і чистою. Обережно видаляйте будь-яку корозію на клемах та міцно затягніть їх.  

Крім того, бажано мати комплект кабелів для «прикурювання», на випадок, якщо акумулятор вас підведе. Щоб правильно «прикурити» автомобіль, потрібно:

  • під’єднати позитивну клему автомобіля за допомогою кабелю до клеми «+» на АКБ автівки-«донора»;
  • інший кабель одним кінцем підключається до негативної клеми зарядженого акумулятора, а другим не до клеми «-» вашої АКБ, оскільки це зазвичай призводить до швидкої розрядки донорського акумулятора, а до будь-якої нефарбованої металевої частини двигуна вашого авто;
  • запустити двигун «донора» і дати йому попрацювати на холостому ходу близько 10 хвилин;
  • завести двигун автівки; 
  • від’єднати кабелі у зворотній послідовності, щоб їх затискачі ні в якому разі не торкалися одне одного, щоб уникнути короткого замикання.

12. Остання порада для водія – уникайте зневоднення організму!

Аби організм нормально функціонував, вам, як і вашій машині, необхідно насичувати його рідиною. Зневоднення і перевтома можуть вплинути на вашу здатність керувати транспортним засобом та призвести до плачевних наслідків. Завжди тримайте у машині кілька пляшок із прохолодною водою.

Фото пресслужби бригади

 

12
5

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Лайфхак