ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Володимир Зеленський: Україну, Грузію та Молдову об’єднує спільне прагнення членства в ЄС, і ціна за це – анексія, окупація та війна

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Липня 2021, 16:59

Україна, Грузія та Молдова мають спільне бачення свого подальшого шляху – це членство у Європейському Союзі, і в цьому для них важлива підтримка з боку ЄС, наголосив Президент Володимир Зеленський під час виступу на першій сесії Батумської міжнародної конференції «Три нації – один вибір: Грузія, Молдова та Україна в русі».

Як інформує Офіс Президента, Володимир Зеленський зазначив, що три країни сьогодні вперше зустрічаються як Асоційовані партнери Європейського Союзу на найвищому рівні.

«Ми маємо спільні прагнення сьогодні, бо маємо спільні бачення завтра. Це повноправне членство у ЄС. Рівність, свобода й демократія. На жаль, наші країни єднають не лише прагнення, а й ціна, яку ми за них заплатили. Ми не з книжок знаємо, що таке анексія, що таке окупація, що таке війна», – сказав Володимир Зеленський.

Першим місцем за словами глава держави, з якого він розпочав свій візит у Грузію, стало селище Абастумані, за яким розташована окупована Абхазія. Президент зазначив, що ситуація нагадала йому ту, яку він бачить в Україні, відвідуючи райони поблизу тимчасово окупованих територій – коли лінія розмежування розділяє два світи: світлий, сучасний і безпечний та сірий, занедбаний і безправний.

«У такі миті особливо розумієш, яке значення для майбутнього країни має правильний вибір. Україна, Грузія й Молдова його зробили. І сьогодні ми об’єдналися, щоб цей вибір став дійсно реальністю. Зустріч у форматі Асоційованого тріо формує новий регіональний вимір для розширення ЄС, що охопить три наші країни. Без них малюнок Європейського проєкту буде схожим на незавершений пазл, у якому бракує щонайменше цих трьох, важливих, на мій погляд, частинок», – наголосив Володимир Зеленський.

На жаль, триваюча російська агресія, гібридні атаки, окупація суверенних територій трьох країн спрямовані на те, щоб суттєво гальмувати їхній шлях до інтеграції. Тому такою важливою на цьому шляху є підтримка з боку ЄС, резюмував Володимир Зеленський.

Президент Європейської ради Шарль Мішель у свою чергу наголосив, що Україна, Молдова та Грузія за часи незалежності стикалися з різними викликами, та висловив переконання, що сучасні виклики допоможе подолати лише спільна співпраця.

Читайте нас у Facebook