ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Донеччині за участю військових відбувся фестиваль історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях до Європи»

Новини Суспільство
Прочитаєте за: 3 хв. 18 Липня 2021, 12:28

Вчора на Донеччині відбувся щорічний фестиваль історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях до Європи». Такий масштабний захід відбувається вже п’ятий рік поспіль у межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили» неподалік Маріуполя.

Захід відкрили голова Донецької ОДА Павло Кириленко та заступник командувача Операції об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак. У своїх вітальних промовах вони зауважили, що саме через такі заходи відбувається відновлення ідентичності української нації та її історії, а також демонструється багатонаціональність України, де люди можуть жити в мирі та злагоді та будувати розвинену європейську країну.

Цього року фестиваль об’єднав творчі колективи з майже 30 громад Донеччини. На десятках локацій майстри та майстрині демонстрували приклади мистецтв народностей, які мешкають на території області, зокрема татар, греків, німців тощо. Колективи реконструкторів ознайомили гостей з етапами життя Дикого поля під час скіфської, княжої, козацької доби до часів незалежності України. Кожен охочий мав змогу потримати в руках зброю, якою виборювали свободу та незалежність наші пращури, постріляти з луків та побитись на мечах.

Крім того, неабиякий інтерес викликала в присутніх, зокрема молоді та дітей, виставка військової техніки та озброєння, яку продемонстрували військові ЗСУ та правоохоронці. Окремою цікавинкою став показ навичок службових собак, після чого всі охочі із задоволенням фотографувалися з чотирилапими правоохоронцями.

Козак Григорій Савенко, полковник запасу ЗСУ, приїхав на фестиваль з Дніпра. Тут він разом із побратимами ГО «Січеславське козацтво Запорізьке», які пройшли російсько-українську війну, демонструє реконструкцію бою Пилявецької битви восени 1648 року, де полковник Ганжа зі своїми «уманцями» розбив табір поляків, з якого ті кинулися врозтіч, шукаючи рятунку аж за річкою Случ.

У Дніпрі чоловік займається військово-патріотичним вихованням молоді, розповідаючи про захоплюючі козацькі пригоди, демонструючи побут наших пращурів та навчаючи дітей поводитися зі зброєю тих часів.

— Ми розповідаємо дітям про наших великих пращурів-козаків, адже відомий факт, що без знання історії неможливе майбутнє нації. Ми вчимо молоде покоління тому, що всі нації, які проживають в Україні, повинні жити в мирі одна з іншою, і в той же час, у разі необхідності, щоб могли об’єднатися та взяти до рук зброю для оборони нашої землі. Тільки так ми не допустимо тих помилок, які призвели до подій, які тривають тут, на Донеччині, буквально за 50 км від цього фестивалю, вже восьмий рік поспіль, — ділиться думками чоловік.

Тетяна представляє на фестивалі виставку від Народного музею Авдіївки, яка була розроблена до річниці п’ятиріччя визволення міста.

— Ми вдячні нашим військовим за те, що Авдіївка нині вільна від окупаційної влади так званої ДНР, і намагаємося закарбувати їхній подвиг у виставках, аби говорити про нього наступним поколінням! — розповідає про виставку жінка.

На території проведення фестивалю також працювали фотозони з українською атрибутикою, можна було скуштувати козацької їжі, приготовленої на відкритому вогні, а також національних ласощів народних меншин, представлених на фестивалі. Чудовим доповненням до атмосфери заходу став виступ етногурту «Тінь сонця», чия музика характеризується як «козацький рок».

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Троє військовослужбовців Нацгвардії отримали звання Героя України

Президент України Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» трьом військовослужбовцям НГУ.

«Герані», FPV і КАБи — росія масовано била по Харкову та області
«Герані», FPV і КАБи — росія масовано била по Харкову та області

Минулої доби російські війська масовано атакували Харків і ще 16 населених пунктів області КАБами, FPV-дронами та «Геранями».

«Від морських дронів до ШІ»: Володимир Зеленський привітав українських фахівців із Днем науки
«Від морських дронів до ШІ»: Володимир Зеленський привітав українських фахівців із Днем науки

Українські науковці та інженери допомагають країні вистояти у війні, створюючи нові технології для фронту й держави.

«Погода зіпсувалась — ворог „осмілів“»: бійці 42-ї бригади знищили штурмовиків на мотоциклах
«Погода зіпсувалась — ворог „осмілів“»: бійці 42-ї бригади знищили штурмовиків на мотоциклах

Російські штурмовики на мотоциклах і квадроциклі намагалися прорватися до українських позицій, однак їх знищили ще біля загороджень.

«Далекобійні санкції» — Володимир Зеленський показав удари по російських ППО, авіації та кораблях
«Далекобійні санкції» — Володимир Зеленський показав удари по російських ППО, авіації та кораблях

Українські сили цього тижня уразили російські системи ППО, авіацію, кораблі та об’єкти нафтової інфраструктури в глибокому тилу рф.

«Ми вже тут» — дрони «Спартану» показали окупований Донецьк із неба
«Ми вже тут» — дрони «Спартану» показали окупований Донецьк із неба

Оператори батальйону Black Sky оприлюднили кадри роботи своїх дронів над тимчасово окупованим Донецьком.

ВАКАНСІЇ
Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Черкаси

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Офіцер інформаційно-аналітичної групи

Львів

Військова частина А2678

Оператор БпЛА, Військова служба за контрактом, Військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Петрівське, Запорізька область

Командир взводу спеціальних робіт, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Стрілець

від 21000 до 50000 грн

Калинівка (Вінницька обл.)

Військова частина А1119

--- ---