ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Білорусі дозволили застосовувати армію при «масових заворушеннях»

Прочитаєте за: < 1 хв. 16 Липня 2021, 14:14

Олександр Лукашенко підписав закон «Про зміну законів щодо захисту суверенітету і конституційного ладу». Тепер у країні можна застосовувати військових проти мітингувальників.

Відповідно до закону, ввести надзвичайний стан в країні можна при масових заворушень, повідомляє пресслужба президента Білорусі.

Згідно з цим законом до заворушень відносяться спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або привласнення влади, збройний заколот, масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти, що супроводжуються насильством і загрожують життю громадян.

У разі заворушень в Білорусі можуть призупинити випуск і продаж продукції ЗМІ, встановити особливий порядок акредитації журналістів, обмежити доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань.

Додаткові завдання для армії Білорусі

Також законом розширюється коло силових органів, які залучатимуться до забезпечення режиму надзвичайного стану за рахунок включення їх до числа воєнізованих організацій МНС, Слідчого комітету, Державного комітету судових експертиз та департаменту фінансових розслідувань.

Крім того, в законі вказується, що збройні сили Білорусі матимуть додаткові завдання. Серед них: боротьба з тероризмом, охорона громадської безпеки, припинення масових заворушень, забезпечення безпеки осіб та об’єктів, що охороняються. У повідомленні йдеться, що ці завдання закріплюються в законі «Про Збройні сили Республіки Білорусь».

Стежте за нами в Instagram