ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Снайперський турнір у пам’ять про полеглого побратима

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Липня 2021, 17:57

На полігоні однієї з частин ССО вперше відбувся снайперський турнір, присвячений пам’яті Богдана Бігуса.

Снайпер полку спеціального призначення старший солдат Богдан Бігус загинув 18 липня 2019 року в районі Шумів неподалік окупованої Горлівки. Повертаючись після успішного виконання завдання, воїн натрапив на міну, яка обірвала молоде життя українського захисника.

— Богдан був одним з найкращих. Досвідчений професіонал, справжній чоловік, на нього завжди можна було покластись у складній ситуації, — каже побратим полеглого снайпера Віктор.

Змагання почалися з трьох пострілів з гвинтівки Barrett, з якою Богдан виконував бойові завдання на сході і яку тепер передали його бойовому товаришу. А далі на учасників чекали непростих десять стрілецьких вправ. У програму ввійшли вправи з військового снайпінгу на великі відстані на густість і точність влучань, вправи поліцейського снайпінгу на короткі відстані по маленьких мішенях, якими тут були курячі яйця й цукерки «Чупа-чупс». Стрільбу за правилами PRS — з нестандартних положень — проводили по металевих гонгах. Військовим марксменам на завершення турніру довелося поборотись і в захопливій вправі «Дуель», де стрільцям знадобилася хороша фізична підготовка.

— Маємо плани такий турнір проводити щороку і зробити його традиційним. А також запросити до участі в ньому колег з інших структур і частин ССО, — зазначив головний суддя змагань Вадим.

Неймовірна спека й сильний вітер у 5-6 метрів за секунду, а на певних ділянках і до 10 метрів на секунду, внесли корективи у змагання й результат стрільби. Саме тут досвідчені марксмени мали певні переваги над молодшими колегами.

Цей турнір є одним з етапів підготовки снайперів до змагань на першість Сил спеціальних операцій, який заплановано на серпень. Традиційно, що саме хмельничани серед переможців і призерів останніх змагань снайперів-спецпризначенців. Це результат надзвичайно великого бойового досвіду, важких і виснажливих тренувань у будь-яку пору року й погоду. На жаль, цей досвід здобуто ціною втрати своїх найкращих бійців…

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Новини, Репортаж