Нині це близько 12% усієї лінії бойового зіткнення та найбільша ділянка серед корпусів ЗСУ. За цей час усі бригади корпусу…
До Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, що у Харкові, доправили чотирьох військовиків Об’єднаних сил, які 13 липня дістали поранення внаслідок ворожих обстрілів на Луганщині.
Первинну медичну допомогу їм надали фахівці військового мобільного госпіталю, що у Сєвєродонецьку. Там же ухвалено рішення про евакуацію хлопців військовим вертольотом у Харків.
За словами командування ВМКЦ ПнР, ще на етапі евакуації діагностовано, що один армієць перебуває у важкому стані, інші ж – у середньому стані важкості. Двоє з них – офіцери, решта – воїни-контрактники. Всі віком до 40 років і проходили службу в одному підрозділі.
– Пацієнта у важкому стані ми вже успішно прооперували і видалили два осколки з лівої легені, – каже провідний хірург ВМЦК ПнР підполковник медичної служби Сергій Шипілов. – Наразі поранений підключений до апарата штучної вентиляції легень. Його готують до ще двох наступних оперативних втручань з видалення осколків із м’яких тканин шиї та нижніх кінцівок. Також у нього виявлено вогнепальний перелом малогомілкової кістки. Стан оцінюється, як важкий стабільний.
Троє інших воїнів Об’єднаних сил мають акубаротравми й численні осколкові поранення м’яких тканин. Причому в одного з них, теж офіцера, досить важка черепно-мозкова травма з пошкодженням слухового апарату. Проте прогнози військових лікарів такі, що його слух вдасться врятувати. У двох інших – стан здоров’я легший, але від них теж не відходять медики.
– Зауважу, що життю захисників України вже нічого не загрожує. Кожному визначено напрямок лікування і розпочато шлях до остаточного одужання. До речі, наразі в нашому медзакладі оборонного відомства перебувають 8 поранених і 7 травмованих на Сході військовослужбовців Збройних Сил. За увесь же час російсько-української війни допомогу тут отримали понад 29100 учасників АТО/ООС, – насамкінець зауважив підполковник медичної служби Сергій Шипілов.
фото автора
Сили оборони України завдали удару по одному з найпотужніших підприємств групи «Роснєфть» — Куйбишевському нафтопереробному заводу в Самарській області рф.
Українські FP-5 Flamingo цієї ночі влучили у воєнний завод у російських Чебоксарах, який забезпечує армію рф компонентами для дронів і ракет.
Міністр оборони України Михайло Федоров провів розмову з німецьким колегою Борисом Пісторіусом перед засіданням Контактної групи у форматі «Рамштайн».
Нині це близько 12% усієї лінії бойового зіткнення та найбільша ділянка серед корпусів ЗСУ. За цей час усі бригади корпусу…