ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До Харкова доправили чотирьох армійців, які постраждали внаслідок артобстрілу на Луганщині

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Липня 2021, 17:57 4

До Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, що у Харкові, доправили чотирьох військовиків Об’єднаних сил, які 13 липня дістали поранення внаслідок ворожих обстрілів на Луганщині.

Первинну медичну допомогу їм надали фахівці військового мобільного госпіталю, що у Сєвєродонецьку. Там же ухвалено рішення про евакуацію хлопців військовим вертольотом у Харків.

За словами командування ВМКЦ ПнР, ще на етапі евакуації діагностовано, що один армієць перебуває у важкому стані, інші ж – у середньому стані важкості. Двоє з них – офіцери, решта – воїни-контрактники. Всі віком до 40 років і проходили службу в одному підрозділі.

– Пацієнта у важкому стані ми вже успішно прооперували і видалили два осколки з лівої легені, – каже провідний хірург ВМЦК ПнР підполковник медичної служби Сергій Шипілов. – Наразі поранений підключений до апарата штучної вентиляції легень. Його готують до ще двох наступних оперативних втручань з видалення осколків із м’яких тканин шиї та нижніх кінцівок. Також у нього виявлено вогнепальний перелом малогомілкової кістки. Стан оцінюється, як важкий стабільний.

Троє інших воїнів Об’єднаних сил мають акубаротравми й численні осколкові поранення м’яких тканин. Причому в одного з них, теж офіцера, досить важка черепно-мозкова травма з пошкодженням слухового апарату. Проте прогнози військових лікарів такі, що його слух вдасться врятувати. У двох інших – стан здоров’я легший, але від них теж не відходять медики.

– Зауважу, що життю захисників України вже нічого не загрожує. Кожному визначено напрямок лікування і розпочато шлях до остаточного одужання. До речі, наразі в нашому медзакладі оборонного відомства перебувають 8 поранених і 7 травмованих на Сході військовослужбовців Збройних Сил. За увесь же час російсько-української війни допомогу тут отримали понад 29100 учасників АТО/ООС, – насамкінець зауважив підполковник медичної служби Сергій Шипілов.

фото автора

19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram