ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Сі Бриз-2021» у жіночих обличчях

Навчання та тренування Новини
Прочитаєте за: 7 хв. 11 Липня 2021, 14:59
Старшина Катерина Нікітенко на урочистостях з нагоди Дня Військово-морських сил України

Із 44 членів команди учасника «Сі Бриз-2021» – британського патрульного корабля HMS Trent – у морський похід пішли чотири військовослужбовиці. На американських військових кораблях у складі екіпажу має бути не менш від 30% жінок – таким є правило дотримання гендерного балансу. У залучених цьогоріч до «Сі Бризу» підрозділах Сил спеціальних операцій США (U.S. SOFі американської морської піхоти (U.SMarine Corps.) серед сержантів і офіцерів також є жінки. 

Одна з військовослужбовиць британського патрульного корабля HMS Trent із журналісткою Радіо Свобода

Побувавши на локаціях багатонаціональних навчань «Сі Бриз-2021», що офіційно фінішують 10 липня, Радіо Свобода поспілкувалося з кількома жінками у погонах. У чому специфіка їхньої служби? Що вони думають про ґендерну рівність?

Військовослужбовиця Корпусу морської піхоти США на церемонії відкриття берегової компоненти навчань «Сі Бриз-2021» у Херсонській області

Перша жінка-водолаз Військово-морських сил України Катерина Нікітенко: «Це – мій вибір»

Із головним старшиною, інструктором навчального взводу Школи військових водолазів ВМС України Катериною Нікітенко зустрілися на причалі Воєнної гавані в Одесі.

За кілька хвилин разом із українськими та іноземними колегами тендітна 20-річна жінка мала виконувати передбачені дайвінг-компонентою «Сі Бриз-2021» вправи. Це обстеження корабля, що за легендою навчань затонув, пошук із подальшим підйомом небезпечних предметів, «розмінування» акваторії тощо.

Старшина Військово-морських сил України Катерина Нікітенко

Фельдшер за освітою, стати бойовим дайвером Катерина вирішила в 2019 році, коли прийшла у Школу військових водолазів ВМС. Школа потрохи відроджується – адже через окупацію Криму Росією систему підготовки військових водолазів Україна втратила майже повністю.

«Подивилась як готують курсантів, як вони занурюють у басейн, захотіла спробувати сама. Сподобалось, пішло-поїхало», – каже Катерина Нікітенко.

– Але така робота пов’язана з неабиякими навантаженнями на жіночий організм, не всі чоловіки можуть подібне витримати…

– Коли робота в радість і задоволення, навантаження не відчуваються. До того ж фізично самовдосконалююсь, працюю над витривалістю, займаюся важкою атлетикою.

Вдома, звісно, спочатку хвилювалися. Навіть подарували сертифікат на цивільне занурення, вмовляли, спробуй те, з чим збираєшся пов’язати життя. Але це моє рішення, мій вибір.

– Якою бачите службу, кар’єру далі?

– Здобуватиму вищу освіту. Поки що обираючи між цивільною спеціальністю та військовою, більше схиляюсь до військового фахівця-водолаза.

– Бути першою жінкою-військовим водолазом – це ж певна слава?

– Не тільки слава. Інколи відчувається й заздрість…

Торік в інтерв’ю інформаційному агентству «АрміяINFORM» Катерина Нікітенко згадувала, як випробували на стресостійкість їх, курсантів-новачків.

«Нам намагалися створити реальні умови загрози для життя, імітуючи напади противника, аварійні ситуації, зобов’язуючи боротися, долати свої страхи та паніку. Дуже сильно виснажували як психологічно, так і фізично. Ми плавали із зав’язаними руками та ногами. Нас вимотували тривалим перебуванням у воді. Опісля, залишаючись на поверхні виключно з допомогою роботи на ластах, утримували додатковий вантаж вагою від 10 до 20 кілограмів та ще й передавали його по колу. Весь цей час нас поливали зверху водою», – розповідала вона.

У 2020 році Школу військових водолазів ВМС України закінчила ще одна жінка – Марина Станкевич

Майор Емілі Маккінон із Канади: «Молодші за званням мають бачити серед командирів схожих на них»

24 військових канадського контингенту брали участь в навчаннях «Сі Бриз-2021», серед них – військовий юрист Емілі Маккінон. Вона – майор із понад 20-річним досвідом служби в Збройних силах Канади (Canadian Armed Forces (CAF)– ред.), на «Сі Бризі» працювала вперше.

«На цих навчаннях я є радницею з правових питань. Мої консультації українським партнерам стосувалися вирішальної ролі військових юристів у забезпеченні відповідності військових операцій міжнародному праву. Настанови включали в себе аналіз правових засад діяльності, рекомендації щодо правил ведення бойових дій. Навчання «Сі Бриз» стали цінною можливістю попрацювати з нашими українськими друзями та партнерами, і я вражена їхньою майстерністю та професіоналізмом», – зазначила Емілі МакКінон в коментарі Радіо Свобода.

Майор, військовий юрист Емілі Маккінон в Одесі. Фото Крістофера Деніела, офіцера зі зв’язків з громадськістю контингенту Збройних сил Канади на навчаннях «Сі Бриз-2021»

– Як вважаєте, що є найскладнішим на шляху до гендерної рівності у війську?

– Ключем до гендерної рівності є залучення, утримання, просування найрізноманітніших військовослужбовців. Молодші за званням повинні бачити серед своїх командирів людей, схожих на них. Якщо бачите – і самі зможете таким стати.

Пишаюся, що з шести наставників-офіцерів у нашому канадському контингенті є три жінки, а ще двоє – представники visible minorities, «видимої меншини» (таким терміном уряд Канади визначає осіб, крім аборигенів, які не належать до європеоїдної раси). Таким чином ми наочно демонструємо цінність й важливість різноманітності в лідерстві. Вважаю, що ми на правильному шляху: багато чого досягли, але ще більше роботи попереду.

Офіцери контингенту Збройних сил Канади (SAF) на церемонії відкриття навчань «Сі Бриз-2021». Фото Крістофера Деніела, офіцера зі зв’язків із громадськістю SAF

Пресофіцерка морських прикордонників Наталія Гуменюк: «Переконати себе та інших у здатності залишитися на плаву»

Капітан 1 рангу Наталя Гуменюк на службі вже 26 років. Із 2013-го – пресофіцерка регіонального управління Морської охорони Державної прикордонної служби, корабельно-катерний склад якої нині ще більш активно, ніж у попередні роки, залучався до «Сі Бризу».

Пресофіцер регіонального управління Морської охорони Державної прикордонної служби, капітан 1 рангу Наталія Гуменюк

Спілкування з Наталією довелось комбінувати: й особисто, й телефоном, адже під час нашої розмови офіцер отримала наказ про вихід на Дунай. Після злагодження міжнародної тактичної групи кораблів берегової охорони спільні навчання на найбільшій річці регіону увійшли в активну фазу.

– У чому особливість ваших завдань на «Сі Бризі» – навчаннях, що проходять у морі, на березі, в повітрі, причому задіяні у них не тільки збройні сили?

– Завданням є показати спільну роботу всіх відомств, що забезпечують обороноздатність держави. Продемонструвати співпрацю з іноземними партнерами, зокрема з державами НАТО. Ми вчимось взаємодіяти з ними, злагоджуємось, щоб у можливій критичній ситуації якнайкраще та якнайефективніше зрозуміти один одного. Мета у нас спільна – мир і стабільність у кризовому регіоні.

– А якщо говорити про специфіку роботи пресофіцера саме морських прикордонників?

– Службу морських прикордонників просто так не побачиш, вони далеко в морі. Тому через світлини, відео, текстові повідомлення ілюструю насиченість тих завдань, які вони виконують, з тим, щоб громадяни України усвідомлювали: наші морські кордони недоторкані, захищені, будь-яку загрозу з моря буде зупинено.

Ну і, звісно, надаю колегам можливість побачити себе з боку, мотивуючи укладати нові контракти.

Капітан 1 рангу Наталія Гуменюк у роботі

– Що є найбільш складним для жінки на військовій службі?

– Бути жінкою. Залишатися жінкою. Переконувати в тому, що які би складні не були завдання, їх буде виконано. У підлеглих, керівників, колег інколи трапляються сумніви. Чи здатні ми витримати навантаження? Переконатися у собі, переконати інших, що жінки можуть бути міцними, надійними, що незважаючи на труднощі, залишаться на плаву.

Ірина Назарчук, Радіо Свобода.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Знайомі рекомендували»: 18-річний новобранець розповів, як його прийняли у 127-й бригаді ТрО

«Знайомі рекомендували»: 18-річний новобранець розповів, як його прийняли у 127-й бригаді ТрО

Доброволець Ігор з Рівненщини вступив до лав ЗСУ, щойно став повнолітнім, скориставшись програмою «18-24».

«Чорні ворони» проти ворожого «Рубікона»: на Донеччині жорстокі битви повітряних асів

«Чорні ворони» проти ворожого «Рубікона»: на Донеччині жорстокі битви повітряних асів

На Краматорському напрямку, в зоні відповідальності 93-ї бригади, кількість механізованих штурмів зменшилась. А от піхотні атаки на багі та мотоциклах останні два-три місяці мають дуже значний вплив.

Окупанти вдарили «Ланцетом» по селу на Чернігівщині: є загиблі, серед поранених — діти

Окупанти вдарили «Ланцетом» по селу на Чернігівщині: є загиблі, серед поранених — діти

У неділю пізно ввечері росіяни вдарили «Ланцетом» по околиці села Сновської громади на Чернігівщині.

Повітряні Сили ЗСУ: росіяни вночі запустили 352 ударних БПЛА та 17 ракет

Повітряні Сили ЗСУ: росіяни вночі запустили 352 ударних БПЛА та 17 ракет

У ніч на 23 червня (із 20:00 22 червня) противник атакував 368 засобами повітряного нападу. Основний напрямок удару — місто Київ.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

У Києві зросла кількість загиблих внаслідок російської атаки

У Києві зросла кількість загиблих внаслідок російської атаки

Станом на 08:30 ранку відомо про шість загиблих та 16 постраждалих у Києві внаслідок російського комбінованого удару.

ВАКАНСІЇ

Геодезист

Шепетівка

Військова частина А4127

Командир відділення 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Водій-механік кат. В, С, D, військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Командир протитанкового взводу, офіцер

від 55000 до 125000 грн

Ужгород

68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша

Фельдшер

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Технік з НРК 23 ОМБр

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

--- ---