Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Керівництво навчань зазначило, що це наймасштабніші навчання цієї серії, в якій брали участь представники понад 30 країн.
Під час церемонії закриття командувач Військово-Морських Сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа подякував усім учасникам навчань за високий рівень підготовки та ефективне виконання завдань.
— Наші кораблі пройшли більше ніж 12 тисяч миль, наші водолази більше ніж 330 разів спускалися під воду, пілоти більше ніж 80 годин провели у повітрі, українські й американські морські піхотинці, військові Молдови та Грузії спільно відпрацьовували заходи на суходолі у трьох областях України. Це вкотре продемонструвало нашу спроможність відпрацьовувати спільні завдання за стандартами НАТО, — зазначив контрадмірал Олексій Неїжпапа. — Навчання «Сі Бриз–2021» завершено. Це ще одна наша маленька спільна перемога, яка дає можливість бути разом у морі, в повітрі та на суші. Ми сьогодні маємо силу, яка в єдності й спільних поглядах і цінностях, які захищають наші народи. Дякую колегам з 6-го флоту США за ту підтримку та спільну організацію цих навчань, а також решті партнерам.
За словами першого заступника секретаря Ради національної безпекита оборони України генерал-полковника Михайла Коваля, всі заходи, які проводилися під егідою навчань «Сі Бриз», мають важливе значення для стабільності в Азово-Чорноморському регіоні нашої держави, адже завдання, які виконувалися, є чіткою пересторогою для агресора у тому, що ми готуємося дати гідну відсіч.
Також під час навчань підрозділи ВМС ЗС України проходили оцінювання за стандартами НАТО. Зокрема пройшли самооцінювання патрульні катери «Слов’янськ» і «Старобільськ», а також рота морської піхоти ВМС.
—Позаду тисячі годин важкої роботи, нескінченна кількість обговорень у процесі планування навчань, які згодом успішно практично реалізувалися. 30 країн, близько 5 тисяч учасників, 30 одиниць кораблів і катерів, а також 40 літальних апаратів здійснили сотні спільних заходів у територіальних водах України, в міжнародних водах та у повітряному просторі, — звернувся до учасників навчань заступник командира тактичної групи «65» 6-го флоту ВМС США капітан 1 рангу Кайл Гант. —Разом ми спланували та провели спільні заходи, які мали допомогти всім нам навчитися відстоювати та захищати власну територію та діяти в інтегрованому військовому середовищі. Навчання «Сі Бриз», починаючи ще з 1997 року, завжди стосувалися глобального партнерства заради миру і світ продовжує чути цей чіткий меседж. За останні 2 тижні було опубліковано близько 15 тисяч статей 35 мовами. Світ розуміє, що ці навчання не є відповіддю будь-якій країні чи реакцією на будь-які події. Це чітка демонстрація нашої спільної рішучості та готовності просувати мир та стабільність в регіоні.
Варто додати, що під час урочистої церемонії найкращих учасників українсько-американського навчання було нагороджено відзнаками та цінними подарунками.
Фото Наталії Задверняк
@armyinformcomua
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Станом на 08:30 ранку відомо про шість загиблих та 16 постраждалих у Києві внаслідок російського комбінованого удару.
Президент України Володимир Зеленский анонсував переговори з країнами-партнерами щодо виділення коштів на програму з виробництва безпілотних систем, зокрема, дронів для перехоплення ворожих БПЛА.
Упродовж доби окупанти завдали 458 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.
Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 142 бойових зіткнення, найбільше — на Покровському напрямку.
Унаслідок ворожої атаки вночі 23 червня в Білоцерківському районі Київщини внаслідок поранення загинула жінка 1957 року народження.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…