ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що робити, якщо вкусив кліщ та як запобігти хворобі Лайма

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Липня 2021, 15:44

Останні роки в Україні зросла захворюваність на Лайм-бореліоз. Оскільки джерелом інфекції є кліщі, то поєднання сезону їхньої активності (весна-літо) з військово-польовими умовами може стати причиною госпіталізації військовослужбовців із проявами даної хвороби. Що робити, якщо вас вкусив кліщ та як запобігти хворобі Лайма, кореспондентові АрміяInform розповів військовий лікар-інфекціонист, ординатор відділення повітряно-крапельної інфекції Національного військового медичного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» Олексій Насібуллін.

− Перше, що потрібно зробити, – це видалити кліща. Найпростіше обережно захопіть кліща якнайближче до голови та, намагаючись не розірвати, викрутіть його за 2-3 оберти з ранки. Якщо все ж таки роздавили кровопивцю, а його голова залишилася у вашому тілі, зверніться за медичною допомогою,− радить Олексій Насібуллін. −  Якщо кліщ просидів у тілі людини понад добу, бажано для профілактики бореліозу дорослим та дітям старше 8 років прийняти препарат, що містить у собі доксициклін

Кліща в лабораторію не потрібно нести. Не варто одразу бігти обстежуватися на бореліоз. Потрібно спостерігати за місцем укусу до 30 днів. Якщо візуально все добре, то на цьому все, більше ніяких рекомендацій немає. Якщо з’являється висип або інші патологічні симптоми, зверніться до лікаря.

− Якщо після укусу протягом 2-30 днів розвивається почервоніння, яке може досягати до 40-50 см у діаметрі, з досить характерним забарвленням (у центрі, де був укус воно світліше, по краях яскраво червоне або просто темніше), потрібно негайно звернутися до лікаря, − радить пан Олексій. − Захворювання ефективно лікується на цьому етапі. Коли доходить до хронічного перебігу, це 2-3 фаза, то подолати хворобу набагато складніше, а на кінцевій фазі майже неможливо. На щастя, цього року серед наших хворих не було важких випадків. У будь-якому разі, будьте обережні!

10
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: