ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що обговорювали представники Командування Повітряних Сил разом з американськими партерами у Вінниці

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Липня 2021, 15:45

Підготовку до масштабних міжнародних навчань, доцільність створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів, спільні тренування рятувальників, а також американські літаки на українських аеродромах. Ці та інші питання представники Командування Повітряних Сил обговорили разом з американськими партерами під час робочої зустрічі.

Військово-повітряний аташе при Посольстві США в Україні підполковник Джон Картер, хоч і нещодавно призначений на посаду, у Вінниці вже не вперше. Цього разу його супроводжував представник Національної гвардії штату Каліфорнія майор Кенджі Мацуда.

Оскільки з авіаторами авіаційного крила ВПС Національної гвардії штату Каліфорнія у наших Повітряних Сил давні партнерські відносини та й плани на подальше двостороннє співробітництво — амбітні, дискусія була жвавою.

Важливою темою для обговорення стало наступне «Чисте небо». Присутні пригадали, як три роки тому двостороннє навчання «Чисте небо – 2018», яке проходило на базі аеродрому, що на Хмельниччині, стало найпотужнішим заходом з бойової підготовки, який американські та українські військові льотчики провели у тісній взаємодії як у небі, так і на землі.

— До такого масштабного міжнародного навчання треба готуватись не один рік за всіма НАТОвськими нормами, — сказав заступник начальника штабу Повітряних Сил ЗС України полковник Геннадій Шелудько, який, власне, й очолив українську делегацію на зустрічі. — Саме тому ми й проводимо такі зустрічі, де плануємо, обговорюємо деталі.

Полковник висловив подяку американській стороні за надану матеріально-технічну допомогу, а саме: обладнання українських військових аеродромів сучасними засобами радіонавігації та посадки за стандартами НАТО, обмін досвідом щодо застосування безпілотних літальних комплексів, курсову підготовку військовослужбовців Повітряних Сил, що регулярно проводять тренувальні місії Командування ВПС США в Європі.

Також сторони зупинились на обговоренні перспективи створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів на кшталт Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що є у розпорядженні Сухопутних військ на Львівщині.

Українські пошуковці, яких представляв підполковник Юрій Сметана, поділились досвідом, здобутим у воєнному конфлікті на сході країни, власними підходами до проведення пошукових робіт і виживання у сучасних реаліях. Наші фахівці запропонували проведення спільних з каліфорнійцями тренувань фахівців з пошуково-рятувального забезпечення й виживання льотного складу.

Із зацікавленням гості слухали виступ представника бригади транспортної авіації – командира загону авіаційної ескадрильї капітана Федора Шпортія. Офіцер розповів про завдання, які виконує авіаційна бригада, можливості аеродрому, спільні навчання з міжнародними партнерами. Присутні пригадали, як менше ніж рік тому під час стратегічного багатонаціонального навчання «Об’єднані зусилля – 2020» тут базувались уже добре відомі українському небу конвертоплани V-22 Osprey та славнозвісний транспортник МС-130.

— Українські льотчики будуть завжди раді бачити американських союзників на нашому аеродромі, а особливо льотчиків транспортного крила Національної гвардії штату Каліфорнія, — запевнив Федір Шпортій.

Фото з офіційного візиту американської делегації та спільних навчань «Чисте небо –2018» та «Об’єднані зусилля – 2020».

5
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Міжнародні навчання, Новини