ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія розмістила у Криму потенційні носії ядерної зброї і розбудовує інфраструктуру для неї

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Липня 2021, 17:20

Російська Федерація вже розмістила в тимчасово окупованому Криму потенційні носії ядерної зброї і активно розбудовує інфраструктуру для неї.

Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова під час форуму «Україна 30. Міжнародна політика», повідомляє пресслужба МЗС України.

‒ Росія активно розбудовує кримську військову інфраструктуру для своєї ядерної зброї, реконструює інфраструктуру сховищ ядерних боєголовок радянських часів. На півострові вже розміщені потенційні носії ядерної зброї, ‒ повідомила Еміне Джапарова.

За її словами, своє панування у Криму Росія намагається закріпити шляхом перетворення його на величезну військову базу, постійно збільшуючи кількість військовослужбовців і техніки на тимчасово окупованому півострові.

‒ Кремль порушує міжнародне гуманітарне право, використовуючи населення українського півострова для поповнення своєї армії. З початку окупації близько трьох десятків тисяч громадян України вже призвані на військову службу, ‒ розповіла заступник.

Також вона зазначила, що Росія проводить штучну та свідому заміну складу населення Криму ‒ «вичавлює нелояльних і заміщує їх сотнями тисяч своїх громадян, чим фактично вчиняє військовий злочин».

‒ А нещодавно Кремль пішов ще далі. Під виглядом військових навчань на пів року закрив частину Чорного моря, зокрема в напрямку Керченської протоки для іноземних військових кораблів та державних суден. Крім того, російський президент надав Росгвардії право блокувати акваторії Чорного та Азовського морів, ‒ повідомила Еміне Джапарова.

Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Новини, Новини світу та України