У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
2 липня Україна виголосила спільну заяву про негативний вплив дезінформації на права людини від імені майже шістдесяти держав, зокрема США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Японії, Латвії, Литви, Польщі. Ініційована Україною заява була виголошена під час роботи 47-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві.
Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.
Ця ініціатива стала продовженням кроків України в контексті активізації міжнародних зусиль задля боротьби з дезінформацією, зокрема на основі правозахисного підходу.
У заяві дезінформація визначається як виклик для демократії, суттєва загроза правам людини та руйнівний фактор глобального порядку в умовах пандемії COVID-19.
«Дезінформація може підірвати свободу висловлення думок, сприяти дискримінації проти меншин, втручатися у приватне життя людей та перешкоджати поширенню інформації», — зазначається в документі.
Україна та інші держави-підписанти заяви закликали всіх зацікавлених сторін до консолідованих зусиль для подолання дезінформації шляхом зміцнення прав людини, просування принципів рівності та недискримінації.
В українській ініціативі приділяється окрема увага зусиллям держав як основних гарантів реалізації прав людини зі зміцнення стійкості суспільств проти дезінформації.
«Будь-яка політика чи законодавство у сфері протидії дезінформації повинні поважати права людини та основні свободи відповідно до міжнародного права. Ми закликаємо всі держави утримуватися від проведення та спонсорування дезінформаційних кампаній, засуджувати такі дії та боротися з дезінформацією при повній повазі до прав людини», — йдеться у заяві.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Інспектор прикордонної служби (військова служба)
до 20000 грн
Рівне
Державна прикордонна служба України
Начальник групи,військовослужбовець в в/ч А4677
від 21000 до 51000 грн
Чернігів, Чернігівська область
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…