Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…
З метою уникнення непорозуміння навколо питання імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі», Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості вважає за необхідне роз’яснити наступне.
Цей закон набув чинності 1 січня 2021 року. Водночас, перехідними положеннями закону передбачено, що виконання контрактів (здійснення закупівель), які були укладені державними замовниками до набрання чинності Закону України «Про оборонні закупівлі», здійснюється відповідно до Закону України «Про державне оборонне замовлення». Контракти виконуються до їх повного завершення, відповідно до умов на яких вони були укладені або до їх припинення (розірвання) в установленому законом порядку. Протягом перехідного періоду виконання оборонного замовлення 2020-2021 рр. здійснюється за Законом України «Про державне оборонне замовлення», а вже планування оборонних закупівель на 2022, 2023 і 2024 роки (вже почалося з 31 березня 2021 року) – за Законом України «Про оборонні закупівлі».
У зв’язку з прийняттям урядом постанови від 3 березня 2021 року №363 «Питання оборонних закупівель» (яка була розроблена для забезпечення реалізації Закону України «Про оборонні закупівлі»), втратила чинність постанова КМУ від 27 квітня 2011 року № 464 «Питання державного оборонного замовлення», що, фактично, відразу унеможливило виконання державного оборонного замовлення у 2021 році у зазначений перехідний період.
З метою виправлення цієї ситуації Мінстратегпром за пропозиціями та погодженнями усіх державних замовників розробив та подав на затвердження уряду проєкт постанови «Деякі питання державного оборонного замовлення на 2021 рік», яка була підтримана Кабінетом Міністрів України (постанова 2 червня 2021 року № 614 від). Ніякої «відміни» жодного закону у зв’язку з цим не відбулося (та це і неможливо). Постанова лише відновила ті положення рішення уряду від 27 квітня 2011 року № 464, які необхідні для виконання затверджених основних показників оборонного замовлення на 2021 рік.
Варто зазначити, що державне оборонне замовлення, яке планувалося у 2020 році на 2021-й, наразі виконується державними замовниками. А планування оборонних закупівель на 2022 рік, починаючи з 31 березня 2021 року, як вже було зазначено, відбувається згідно із Законом України «Про оборонні закупівлі».
У Мінстратегпромі окремо наголосили, що відомство відпрацювало всі необхідні постанови для імплементації Законом України «Про оборонні закупівлі». Крім того, сьогодні створюється електронний реєстр учасників відбору та виконавців державних контрактів.
На півночі Харківської області для логістичного забезпечення позицій другого ешелону ворог застосовує мототехніку, перегруповується та відновлює боєздатність. У Вовчанську загарбники продовжують штурмові дії.
Бійці підрозділу «Медоїди» 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за підтримки БМП зачистили позиції ворога в одному з населених пунктів Харківської області.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, з території рф активно застосовував авіацію, здійснював обстріли прикордонних населених пунктів.
Артилеристи 47 механізованої бригади знищили російських операторів дронів на Покровському напрямку.
Унаслідок російських обстрілів у Херсонській області 13 людей дістали поранення.
Танк 68 єгерської бригади імені Олекси Довбуша здійснив сміливу атаку і не дивлячись на обстріл ворожої артилерії, виконав поставлену задачу.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…