ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Харківські картографи опановують новітні технології та працюють за стандартами НАТО

Прочитаєте за: 3 хв. 1 Липня 2021, 16:02

Близько 2,6 мільйона топографічних карт за сім років для бійців АТО/ООС

Високих результатів у службовій діяльності протягом першого півріччя 2021 року досягли фахівці військово-картографічної частини з Харкова. Цей невеликий колектив Командування Сил підтримки Збройних Сил України діє в інтересах частин різних силових відомств, розташованих в 10 областях, зокрема й у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Так, протягом січня-червня 2021-го харківські картографи підготували до видання понад 20 номенклатурних аркушів топографічних карт різних масштабів, виконали величезний пласт роботи щодо топографо-геодезичних робіт із землеустрою земель оборони у 19 військових містечках тощо. Водночас харківські картографи успішно відпрацювали завдання з геопросторової підтримки частин Об’єднаних сил та направили на схід України понад 30 тисяч примірників топографічних та спеціальних карт різного масштабного ряду.

ArcGIS незабаром пов’яже всі стратегічні галузі України

За словами командира військового частини підполковника Олександра Матющенка, особливої гордості заслуговує той факт, що його підлеглі вже майже на 70 % впровадили новітню технологію щодо підготовки до видання топографічних карт у програмному продукті ArcGIS на своїх робочих місцях. — Програмний продукт ArcGIS компанії ESRI незабаром пов’яже всі стратегічні галузі України, зокрема й військову сферу, — каже підполковник Олександр Матющенко. — Такий єдиний підхід дасть змогу заощадити державні кошти й поліпшить роботу командира будь-якого рівня. Адже, прибувши у визначений район, відповідна посадова особа в погонах матиме можливість скористатися спеціальним ресурсом і швидко отримає інформацію з геопросторової підтримки.

Підполковник додав, що їхній армійський колектив продовжує нарощувати можливості щодо оперативного забезпечення сил ООС — готує необхідний картографічний матеріал, оперативно доправляє майно до замовників тощо.

— За сім років російсько-української війни харківські картографи направили до району проведення АТО/ООС уже понад 2,6 мільйона примірників топографічних і спеціальних карт, різних фотопланів, фотосхем та іншу картографічну продукцію. Паралельно ми забезпечуємо проведення багатьох масштабних навчань у нашій державі із залученням іноземних військових. Зауважу, що останнім часом переважна більшість наших карт чи схем готуються до видання саме за стандартами НАТО з використанням світової геодезичної системи координат WGS-84. Таким чином, ми робимо свій вагомий внесок в реформування Українського війська, — уточнив підполковник Олександр Матющенко.

У 2021-му опрацьовано близько 7000 гектарів військових земель

Значний фронт робіт у 2021-му подолали й фахівці відділення топогеодезичного забезпечення. Адже воїни цього підрозділу частини опрацювали близько 7000 гектарів земель оборонного призначення. Це є головним чинником збереження військового майна та протидії можливим корупційним проявам.

До речі, на початку року до лав цієї частини Командування Сил підтримки для подальшого проходження служби прибули молоді лейтенанти. Етап офіцерського становлення вони подолали доволі швидко й один з них вже перебуває в районі проведення операції Об’єднаних сил. Решта поки готується працювати у складі зведеної топогеодезичної групи штабу ООС.

— Найближчим часом, після проведення необхідних тендерних процедур, ми плануємо придбати декілька захищених від зовнішнього впливу технологічних продуктів з метою впровадження програмного продукту ArcGIS. Також до кінця року наші військовослужбовці проведуть роботи з топогеодезичного забезпечення ще у близько 20 військових містечках і виконають низку завдань за призначенням, — поділився планами підполковник Олександр Матющенко.

Фото автора

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram