ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чернігівські ремонтники вдосконалили заряджаючу машину до ЗРС С-300

Прочитаєте за: 3 хв. 1 Липня 2021, 12:33 1

У складі Повітряних Сил вітчизняного війська особливе місце займають засоби протиповітряної оборони, що забезпечують надійне прикриття найважливіших адміністративних, промислових і військових об’єктів від ударів усіх типів повітряного нападу в усьому діапазоні їхнього практичного застосування, зокрема,  під час несення постійного бойового чергування. Це завдання успішно вирішує зенітно-ракетна система С-300ПС. Вона забезпечує ураження сучасних і перспективних літаків, крилатих ракет, балістичних та інших цілей, що летять зі швидкостями до 1200 м/с у зоні до 75 (90) км по дальності на висотах від 25 м до практичної межі їхнього бойового застосування, в умовах масованого нальоту, у складній тактичній і завадовій обстановці. Система всепогодна і може експлуатуватися у різних кліматичних зонах.

Зенітно-ракетна система С-300ПС забезпечує ураження сучасних і перспективних літаків, крилатих ракет, балістичних та інших цілей, що летять зі швидкостями до 1200 м/с в зоні до 75 (90) км по дальності на висотах від 25 м до практичної межі їхнього бойового застосування, в умовах масованого нальоту, у складній тактичній і завадовій обстановці. Система всепогодна і може експлуатуватися у різних кліматичних зонах

До складу ЗРС С-300ПС також входить і заряджаюча машина, яка виконує важливу функцію, – завантажує ракети безпосередньо до пускових установок зенітно-ракетної системи. Технічно удосконалену версію такого автомобілю представило ПП «171 Чернігівський ремонтний завод» на цьогорічній Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека − 2021».   

Як розповів Інформаційному агентству АрміяInform технічний директор підприємства Дмитро Колесник, нова версія заряджаючої машини зазнала суттєвого технічного вдосконалення. Зокрема, інженери компанії оновили гідравлічну систему, оновили елементну базу блоку управління, встановили сучасну електроніку. 

Оновлено гідравлічну систему, елементну базу блоку управління та встановлено сучасну електроніку

Якість та обсяг виконаних підприємством робіт прискіпливо оцінювали представники Управління державного технічного нагляду ЗС України. За словами Дмитра Колесника, перш ніж допустити нову версію машини до експлуатації у військах, її удосконалені механізми та агрегати піддавали ґрунтовному тестуванню. Зокрема, особлива увага приділялася маніпулятору. Під час перевірки одного з параметрів його роботи на нього підвішували металевий макет, який імітує вагу та габарити справжньої ракети. У такий спосіб визначали здатність цього пристрою невідхильно, в сенсі без суттєвих коливань по горизонталі, які вимірюються у міліметрах, утримувати такий «боєприпас» на висоті 2-х метрів протягом 20 хвилин.  

До речі, управління цим маніпулятором − справа складна та відповідальна. Тому підприємство надає допомогу Міноборони в підготовці операторів цих машин. Він має навчитися діяти філігранно, бо доводиться мати справу із тоннами вибухівки, і єдиний необережний рух призведе до непоправних наслідків. Тож оператор повинен це чітко усвідомлювати.         

Нині у війська вже передано та успішно експлуатується певна кількість цієї техніки. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка