ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні створили мобільний медичний кабінет-трансформер

Прочитаєте за: 3 хв. 25 Червня 2021, 11:19

Збройні Сили України гостро потребують оснащення новітніми мобільними хірургічними комплексами, що дозволяють надавати пораненим невідкладну медичну допомогу, зокрема хірургічну, навіть у польових умовах.

Як розповів Інформаційному агентству АрміяInform директор Департаменту супроводження системних проєктів ТОВ «Телекарт-Прилад» (входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України») Олексій Савицький, кабінет рухомий медичний виготовлений компанією в ініціативному порядку власним коштом у рамках виконання відповідної дослідно-конструкторської роботи за тактико-технічним завданням, розробленим науковцями ЦНДІ ОВТ ЗС України. При цьому враховували думку професіоналів – провідних профільних фахівців із Національного військо-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь». До речі, «Телекарт-Прилад» вже має досвід реалізації аналогічних проєктів, зокрема в інтересах ДСНС України свого часу створили пересувний командний центр для здійснення оперативного керівництва силами та засобами ДСНС безпосередньо у районі ліквідації надзвичайної ситуації. При цьому на основі таких модулів можуть розгортатися командні пункти, вузли зв’язку тощо.

Створений на базі спеціалізованого модуля змінного об’єму

За словами співрозмовника АрміяInform, кабінет рухомий медичний з двома операційними столами на базі спеціалізованого модуля змінного об’єму, що дозволяє збільшити робочий простір без обмежень мобільності, в Україні створений вперше. Він призначений для надання хірургічної допомоги військовослужбовцям українського війська (інших силових структур України) та населенню на територіях, географічно віддалених від стаціонарно розташованих військово-медичних та інших закладів охорони здоров’я, зокрема в польових умовах. Зважаючи на те, що конструкція не захищена від осколків снарядів та куль, рухомий медичний кабінет доцільно використовувати лише на 2-й та 3-й лініях.

Повна вага виробу разом із шасі не перевищує 25000 кг, час безперервної роботи за призначенням без поповнення запасів медичних витратних матеріалів – 1 доба, одночасно може бути розгорнуто до 9 робочих місць, довжина контейнера-кузова у зібраному стані становить 6500 мм, ширина – 2560 мм, а висота – 2500 мм. Відповідно, габарити висувної частини становлять по довжині – 1700 мм, по ширині – 4900 мм, висоті – 2500 мм. Загальна робоча площа контейнера-кузова на стоянці – майже 25 кв. м. Аби підготувати рухомий медичний кабінет до роботи екіпажу з двох осіб знадобиться не більше ніж 60 хвилин.

Усередині модуля можуть одночасно оперувати дві хірургічні бригади

Як розповів Олексій Едуардович, після повного розгортання модуля всередині утворюється достатньо місця, аби одночасно оперувати за двома столами. При цьому ще залишається простір для анестезіолога, який може вільно пересуватися між хірургічними бригадами та контролювати стан обох пацієнтів.

Крім двох операційних столів, рухомий кабінет укомплектований всім необхідним обладнанням. Зокрема, дефібриляторами, а також кисневим концентратором власного виробництва «Телекарт-Прилад», надійними системами кондиціювання та знезараження повітря, підігріву води, по периметру встановлено енергоощадні LED-світильники. При цьому медичне обладнання та техніка надійно зберігаються у вбудованих шафах.

– Ми розуміємо, що сам по собі хірургічний модуль кардинально ситуацію не покращить, – говорить Олексій Савицький. – Його необхідно підсилити іншими складовими – рентгенівською лабораторією, а також реанімаційним та маніпуляційним пунктами. У подальших планах компанії – створення військового рухомого госпіталю, до речі, концепція якого вже відпрацьована фахівцями нашого підприємства спільно з Командуванням медичних Сил ЗС України. Після розгортання у визначеному районі це дозволить надавати повноцінну професійну медичну допомогу захисникам України.

Нині прототип рухомого медичного кабінету проходить етап попередніх (заводських) випробувань, а вже після усунення виявлених зауважень розробку представлять на державні.

16
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: