ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Універсальна юрисдикція на воєнні злочини дає змогу розслідувати тисячі правопорушень, починаючи з 2014 року

Головні події Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 3 Червня 2021, 15:23

Верховна Рада відхилила проєкт постанови, яка скасовувала ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права». Тепер спікер парламенту може підписати цей закон і передати його на підпис Президенту України.

В умовах міжнародного збройного конфлікту з Російською Федерацією, приведення положень законодавства України про кримінальну відповідальність у відповідність з вимогами міжнародного кримінального права і позитивною практикою його імплементації у національні правові системи є нагальною потребою.

Що зміниться з набуттям новим законом чинності? Передусім, він надає можливість правоохоронним органам і судам притягти до відповідальності воєнних злочинців, адже строків давності в міжнародних злочинів, які мають місце на окупованих територіях, не буде. Незалежно від того, коли людина вчинила такий злочин, вона понесе за нього покарання.

Другим важливим моментом є те, що з’являється можливість використовувати всі інструменти правоохоронних органів щодо подій з 2014 року, тобто, від початку війни. Це дозволить розслідувати тисячі злочинів і правопорушень. Зокрема, йдеться про основні категорії міжнародних злочинів: проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії. Саме їх найбільше на тимчасово окупованих територіях і саме за ними найменше притягнуто до відповідальності.

Застосування законодавства України про кримінальну відповідальність до «подій минулого» не суперечать Основному Закону України. Поширення національного кримінального законодавства на «події минулого», що являли собою злочин за міжнародним правом, справедливо розглядається доктриною міжнародного кримінального права не як зворотна дія кримінального закону в часі (адже діяння вже було злочинним відповідно до міжнародного права), а як акт встановлення державою юрисдикції щодо такого діяння, зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту №2689.

147 (76,2 %) з 193 держав світу запровадили універсальну юрисдикцію щодо міжнародних злочинів, оскільки вони є найтяжчими, порушують міжнародне право. І переслідування за ці злочини є інтересом і обов’язком не лише однієї держави чи окремих країн, а всієї міжнародної спільноти.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Люблять повзти три доби в трубі» — на Сумщині через своє дивне хобі росіяни живуть не більше ніж 15 хвилин
«Люблять повзти три доби в трубі» — на Сумщині через своє дивне хобі росіяни живуть не більше ніж 15 хвилин

На Північно-Слобожанському напрямку росіяни давно не атакують «броньованим кулаком».

Морський сапер від Нідерландів: що відомо про протимінний тральщик класу Alkmaar
Морський сапер від Нідерландів: що відомо про протимінний тральщик класу Alkmaar

У Міністерстві оборони України пояснили ключові особливості протимінних тральщиків класу Alkmaar.

Спортсмени ЗСУ здобули дві бронзові медалі на чемпіонаті Європи з боротьби
Спортсмени ЗСУ здобули дві бронзові медалі на чемпіонаті Європи з боротьби

Представники Центрального спортивного клубу ЗСУ Ярослав Фільчаков та Михайло Вишнивецький здобули нагороди на чемпіонаті Європи з боротьби.

Пункт управління флотом у Севастополі під ударом: Сили оборони вразили низку цілей рф
Пункт управління флотом у Севастополі під ударом: Сили оборони вразили низку цілей рф

Сили оборони України уразили пункт управління рухом кораблів чорноморського флоту та низку інших військових об’єктів противника.

Ми змінюємо саму логіку ведення бойових дій — Олександр Сирський
Ми змінюємо саму логіку ведення бойових дій — Олександр Сирський

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський виступив на відкритті ІІІ Міжнародного академічного форуму «Воєнні інновації в сучасних війнах».

ВАКАНСІЇ
Начальник групи цивільно-військового співробітництва

від 60000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Бойовий медик

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Соборний РТЦК м. Дніпра

Оператор безпілотних авіаційних комплексів

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

113 окремий батальйон територіальної оборони

Командир танка (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Бойовий медик

від 20000 до 20000 грн

Біла Церква

Військова частина А7298

Машиніст бульдозера, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406

--- ---