ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові винайшли аерозольний генератор, що зможе маскувати армійські підрозділи

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Червня 2021, 12:15

На полігоні Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» успішно завершилися фінальні випробування промислового зразка аерозольного генератора, що можна використовувати для маскування озброєння і техніки ЗСУ.

Так, група викладачів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на чолі з завідувачем кафедри загальної електротехніки полковником запасу Костянтином Коритченком понад рік працювали над цим винаходом, який вже неформально охрестили «диводимоагрегатом».

– Я прослужив у Збройних Силах понад 27 років і добре знаю потреби військ РХБ захисту, – каже Костянтин Коритченко. – У моєму «арсеналі» понад 10 різних винаходів, більшість з яких розробив ще під час служби у Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ». Ця ж технологія дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також генератор можна використовувати для аерозольного маскування розташування військових підрозділів на полі бою чи для прикриття руху певною територією.

Він додав, що головна особливість агрегату – простота конструкції, мобільність та висока ефективність використання у надскладних умовах.

– Вивчаючи досвід російсько-української війни, наша наукова група зрозуміла, яку шкоду наносять ворожі БПЛА. Наш генератор дозволяє створювати такі аерозольні завіси над бойовими машинами, що унеможливлює виявлення бойової техніки з повітря. Нетривалий час приведення до застосування дозволяє оперативно виконувати поставлені завдання. А автономність роботи аерозольного генератора убезпечує обслугу, яка розміщується на віддалі від нього. Упровадження нової технології подрібнення аерозолю замість випаровування робить такий генератор пожежобезпечним, – пояснив полковник запасу.

Результати випробування «диводимоагрегату» повністю задовольнили викладачів НТУ «ХПІ». Тому зразок техніки тепер повезуть до Києва для участі у виставці «Зброя та безпека – 2021».

До речі, цей пристрій можна використовувати для боротьби з коронавірусом. Адже він зможе за нетривалий час розпилити антисептичний засіб на великій площі.Отже, аерозольний генератор є багатофункціональним і це лише піднімає його значимість.

– Варто сказати, що науковці НТУ «ХПІ» під час тривалих пошуків і праці над генератором навчилися керувати таким небезпечним явищем, як детонація. У розробленому зразку відбувається детонація суміші бензину з повітрям з періодичністю 25 разівза секунду. Саме детонаційна хвиля подрібнює речовину для аерозолеутворення. Також детонаційне згорання робить установку дуже потужною, бо тиск в ударній хвилі перевищує 25 атмосфер, а повна потужність генератора досягає 50 кВт., – уточнив Костянтин Коритченко.

Нині полковник запасу працює над іншими технічними розробками.

– Ми всі патріоти й дуже хочемо, щоб наші винаходи сприяли зміцненню Українського війська. Тож, ми не припинятимемо свої наукові старання, – пообіцяв Костянтин Коритченко.

Фото Костянтина Коритченка

15

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook