ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Моделі внутрішніх та міжвідомчих комунікацій у секторі безпеки і оборони як предмет дискусії

Прочитаєте за: 5 хв. 10 Червня 2021, 18:45

У Центральному будинку офіцерів ЗСУ в Києві цього тижня тривають міжвідомчі науково-практичні круглі столи, присвячені стратегічним комунікаціям у системі оборони України. Їхня мета — обговорити засадничі аспекти реалізації стратегічних комунікацій у сфері оборони з ключовими партнерами, науковцями, експертами держав-членів НАТО. Зокрема, на третій день учасники обговорили українські реалії та міжнародний досвід моделей внутрішніх і міжвідомчих комунікацій сектору безпеки й оборони.

Організатором круглих столів став Директорат інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міноборони України, а серед учасників заходу в четвер були представники Місії України при НАТО, Центру інформації та документації НАТО, Міністерства оборони, ЗС України, національних цивільних та військових вишів тощо.

Іван Галенко

Зустріч 10 червня розпочалася з привітання ТВО гендиректора Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міноборони Євгена Бурката. А темою презентації першого доповідача — віцепрезидента Академії геоінформатики Івана Галенка — стала «Міжвідомча взаємодія у патріотичному вихованні молоді». Ця ґрунтовна доповідь задала темп для всього круглого столу: енергійний, жвавий та такий, що викликав фахові дискусії.

Серед іншого, пан Галенко ознайомив учасників із сучасними поглядами на комунікації: своєчасне інформування, зворотний зв’язок, корпоративну культуру, кризові комунікації тощо; розповів про ключові завдання та методи оцінки внутрішніх комунікацій; ознайомив із баченням на цю проблематику Ради національної безпеки та оборони України. Окремим питанням стало продовження вчорашньої розповіді про кіберджуру — інноваційну платформу трансформації горизонтальних комунікацій молоді в стратегічні комунікації країн-союзників.

Лінда Сміт (ліворуч)

Жваве обговорення викликали виступи представниці Великої Британії, цивільного радника з питань оборони при Міноборони України Лінди Сміт. Іноземна гостя розповіла, як розв’язують питання внутрішніх та міжвідомчих комунікацій у Великій Британії та країнах-членах НАТО загалом. Серед цікавих моментів організації британських стратегічних комунікацій (страткому) – суворе дотримання принципу, що спілкуватися зі ЗМІ та громадськістю може лише і тільки один визначений посадовець оборонного відомства. Також Лінда Сміт спричинила бурхливе обговорення, звернувши увагу на українське законодавство, яке, на її думку, надто регламентує кожен крок чиновників.

Тарас Дзюба (ліворуч) та Віктор Шидлюх

Серед учасників третього дня круглих столів було досить багато не лише досвідчених теоретиків, а й відомі в галузі страткому практики. Таким є, наприклад, доцент однієї з кафедр Державного університету телекомунікацій Тарас Дзюба, в минулому заступник керівника АТО, або Віктор Шидлюх, який у гарячі 2014-2015 роки був заступником командувача сектором «М», а нині служить у науково-дослідному центрі. Багатий досвід міжвідомчих комунікацій має і представник Національної гвардії Василь Пилипенко, чий виступ супроводжувався непідробною зацікавленістю присутніх та запитаннями після нього.

Василь Пилипенко

До учасників круглого столу в режимі онлайн приєдналися й інші відомі фахівці галузі стратегічних комунікацій: представник Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міноборони Олександр Мотузяник, представниця навчально-наукового центру стратегічних комунікацій Національного університету оборони України імені Івана Черняховського Ольга Сальнікова та інші.

Учасники намагалися озвучити не лише проблеми, а й поділитися досягненнями. Полковник Сальнікова здивувала присутніх інформацією, що з початку 2021 року на курсах зі стратегічних комунікацій Національного університету оборони уже пройшло навчання 700 військовослужбовців.

Багато дискусій викликало питання, чи потрібно внутрішню комунікацію включати у стратком. Думки розділилися, проте в профільному документі – Доктрині зі стратегічних комунікацій, чітко визначено, що це одна зі складових страткому. Тому присутні дійшли спільного висновку, що потрібно не сперечатися з цього питання, а взяти від чинної ситуації якомога більше користі.

Наталія Сем’юк

Наприкінці зустрічі виступила представниця Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ полковник Наталія Сем’юк, яка розповіла про британський посібник, що визначає інформування під час міжнародних заходів у секторі безпеки і оборони. Вона звернула увагу, що посібник регламентує направлення інформації одночасно на внутрішню аудиторію, на збройні сили, і на зовнішню — міжнародних партнерів. Такий підхід показав високу ефективність і має бути використаний у ЗС України.

Крім того, Наталія Юріївна повідомила, що з 1 липня цього року кожен військовослужбовець зможе пройти спеціальний тест, розроблений фахівцями в кібернетиці. Це частина курсу, який навчить українських захисників безпечно користуватися електронною поштою, соцмережами й іншими цифровими ресурсами.

Євген Буркат

Завтрашній останній день серії круглих столів обіцяє бути не менш цікавим. 11 червня обговорюватимуть особливості роботи військових засобів масової інформації в Україні та державах-членах НАТО.

Фото – Дмитро Тарчук

11
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: