ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Болить спина? Спробуй вправу японського лікаря Фукуцудзі!

Прочитаєте за: 5 хв. 30 Червня 2021, 11:20

Хребет — це основа всього організму! Про те, як зняти біль без медикаментів, кореспондентові АрміяInform розповів військовий лікар-невролог, начальник фізіотерапевтичного відділення клініки фізіотерапії у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» Євген Красотін.

«Щоб мати здорове тіло, потрібно вміти правильно збалансувати активність та відпочинок»

— Євгене Володимировичу, з якими скаргами найчастіше до вас звертаються пацієнти?

— Найчастіше турбує біль у спині, спричинений остеохондрозом хребта або пошкодженням і захворюванням м’язів, суглобів. Також викликає дискомфорт м’язово-тонічний синдром — локальний спазм м’язів.

— Які методи лікування ви використовуєте?

— Наша клініка спеціалізується на використанні так званих преформованих фізичних чинників для лікування різних хвороб. Використовуємо різні методи апаратної фізіотерапії: електролікування, магнітотерапію, світлолікування, лазеротерапію. У поєднанні з лікувальною фізкультурою, різними техніками мануального лікування вдається досягти стійкого результату. Лікування спрямоване передусім на стимуляцію репаративних, тобто відновлювальних, процесів в ураженій ділянці тіла людини та в організмі в цілому.

— Чи можете ви порекомендувати комплекс фізичних вправ, які допомагають зняти напруження та біль у хребті?

— Хребет людини — це «система амортизаторів», які пом’якшують ходу, рівномірно розподіляючи навантаження. Коли людина рухається, бігає, стрибає, здоровий хребет пом’якшує всі падіння та різкі рухи. Коли з хребтом є якісь проблеми, він запускає цілий каскад подальших проблем опорно-рухового апарату. Вправи для підтримання стабільності хребта, м’язів і зв’язок навколо хребта мають розтягувальний характер і створюють певний «помпаж» саме всередині хребта для покращення стану судин і системи мікроциркуляції крові. Є такий вид фізичної культури, як стретчинг — нерізкі рухи, спрямовані на розтягнення м’язово-зв’язкового апарату, що веде до поліпшення стану самого хребта.

Хребет людини — це «система амортизаторів», які пом’якшують ходу, рівномірно розподіляючи навантаження.

«Рекомендую вправу за технікою японського лікаря Фукуцудзі»

Спробуйте вправу за технікою японського лікаря Фукуцудзі. Вона універсальна для всіх структурних м’язів хребта. Виконуючи її 5 хвилин на день, людина зможе досягти певної стабільності в усіх відділах хребта. Під час виконання потрібно просто рівно лежати спиною на валику з рушника.

Така вправа дає низку позитивних ефектів:

  • формує правильне положення кісток скелета: хребта, ребер і таза, завдяки цьому вирівнюється постава, зникають болі у спині;
  • приходить у тонус м’язовий апарат. М’язи спини витягуються, знімаються спазми та скутість у різних відділах хребта та плечовому поясі;
  • вирівнюється дихання, поліпшується вентиляція легень;
  • внутрішні органи стають «на місце», разом з цим нормалізується травлення;
  • поліпшується кровообіг і мозок отримує достатню кількість кисню. Це допомагає позбутися синдрому хронічної втоми, підійняти настрій і працездатність.

Щоб виконати цю вправу, візьміть махровий рушник завдовжки приблизно пів метра, згорніть у щільний рулон і зафіксуйте мотузкою чи гумовою стрічкою. Довжина валика не повинна бути більшою за ширину вашої спини. Діаметр — приблизно 5 см. Сядьте на рівну підлогу, плавно опустіться попереком на валик так, щоб він був приблизно на рівні пупка. Ноги розмістіть на ширині плечей, стопи повернуті у внутрішній бік, великі пальці ніг торкаються один одного. Руки при цьому витягніть над головою, долоні опущені донизу, мізинці торкаються один одного. Випрямити руки з першої спроби виходить не в усіх, та, займаючись щодня, ви зможете це зробити й позбутися проблем із хребтом.

Якщо гімнастика викликає сильний дискомфорт, скоротіть час тренувань до 2-3 хвилин, поступово збільшуючи його до 5 хвилин. Наприкінці заняття важливо обережно встати з валика. Спершу переверніться на бік, а потім обережно підведіться. 

Якщо гімнастика викликає сильний дискомфорт, скоротіть час до 2-3 хвилин, поступово збільшуючи його до 5 хвилин.
 

— Військові на передовій багато годин на добу в бронежилетах. Чи можливо їм завдяки цій вправі зняти біль і напругу у хребті?

— Так. Лише 5 хвилин часу, рівна поверхня та скручений валик з рушника. Правильне поєднання навантаження та відпочинку є важливим для збереження елементів опорно-рухової системи. Ми всі розуміємо, що нести бойове чергування доволі складне завдання і не просто збалансувати час праці й відпочинку, щоб дати можливість відпочити нашому хребту й усьому організму. Якщо вже є відчуття больового синдрому, тяжкості в ділянці попереку, грудного відділу, треба лягти на рівну підлогу й покласти ноги на щось високе, наприклад стілець. Потрібно сісти лежачи. В такому положенні треба бути хвилин 20. Таким чином проводяться повністю декомпресійні процеси у поперековому відділі хребта, що дає можливість зняти відчуття навантаження.

— Що ви порекомендуєте воїнам, які багато часу проводять на ногах і відчувають саме тяжкість, втому та м’язовий біль у ногах? Чи можна самостійно собі допомогти без медикаментів?

— Так, людина може відчувати біль і втому як після довгого перебування на ногах, так і після того, як тривалий час не рухається, особливо під час бойового чергування. Виникають різні застої. Литковий м’яз — досить потужний, він має велику кількість судин і їхня правильна робота сприяє відкачуванню крові від нижніх кінцівок по венозній системі. Найкращий і найшвидший спосіб самодопомоги — це самомасаж литкових м’язів, розминання та легке розтягнення. Після цього треба знову ж покласти ноги на підвищення. Таким чином без медикаментів можна зняти больовий синдром.

Найкращий і найшвидший спосіб самодопомоги — це самомасаж литкових м’язів, розминання та легке розтягнення. Після цього треба покласти ноги на підвищення. Таким чином без медикаментів можна зняти больовий синдром.

— Що порадите тим, хто вважає, що біль мине сам собою?

— Скажу так: здоров’я — цінність, якою кожен з нас володіє! Але, на жаль, починають ним дорожити тільки тоді, коли втрачають. Хребет — це основа нашого організму. Я звертаю увагу на те, щоб ви стежили за своєю поставою, адже за першими дзвіночками можуть критися деградаційні процеси в організмі. Пам’ятайте про те, що правильна фізкультура та дозоване навантаження, навіть мінімальні щоденні вправи по 10–15 хвилин, запобігають багатьом захворюванням опорно-рухового апарату. Тому не варто лінуватися, набувайте хороших і правильних звичок, ведіть здоровий спосіб життя, навіть в умовах найбільш критичних та екстремальних, в яких, на жаль, вимушені бути наші бійці на передовій. Повірте, ці корисні звички здатні зберегти ваше здоров’я на довгі роки.

12
6

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook