ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чехія вимагає від Росії 25,5 млн євро компенсації за вибухи у Врбетіце

Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 28 Червня 2021, 18:31

Влада Чехії офіційно вимагає від Росії компенсації збитків у зв’язку з вибухами у2014 році на військових складах у Врбетіце.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на iDNES.

Заступник міністра закордонних справ Чехії Мартін Смолек вручив російському послу в Чехії дипломатичну ноту, в якій міститься вимога повністю відшкодувати збиток, заподіяний вибухом.

Чеська влада оцінила збиток у 650 млн крон (приблизно 25,5 млн євро).

Міністерство внутрішніх справ підготувало законопроєкт про розподіл компенсації за вибухи у Врбетіце. 350 мільйонів крон підуть для муніципалітетів та регіону і 300 мільйонів для окремих громадян.

Суми для муніципалітетів розподіляються залежно від відстані від периметра ризику, а також відповідно до бюджетного визначення податків.

Кожен житель, включаючи дітей, які постійно проживають в п’яти муніципалітетах, повинен мати право на отримання певної суми, розмір якої також залежить від певних факторів. Найбільша сума в 300 крон пропонується на період неконтрольованих вибухів з середини жовтня до середини грудня 2014 року, що було небезпечною ситуацією з прямою загрозою.

Чехія звинуватила РФ у організації вибуху, що стався 16 жовтня 2014 року на складах озброєння у східній частині Чехії та призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. Лише за 6,5 років керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації цієї диверсії.

У зв’язку з цим Прага вислала 18 російських дипломатів, а Росія у відповідь оголосила персонами нон грата 20 співробітників посольства Чехії в Москві. Після цього Чехія заявила, що висилає ще близько 70 співробітників російського посольства. Декілька країн ЄС приєдналися до вислання російських дипломатів на знак солідарності з Чехією.

Читайте нас в Telegram
Підсмажили на їхніх же боєприпасах: групу окупантів знищили на складі
Підсмажили на їхніх же боєприпасах: групу окупантів знищили на складі

Пілоти батальйону безпілотних систем Pentagon 225-го штурмового полку помітили та загнали ворожу штурмову групу.

Збивають FPV-дрони з дробовиків: військовий «Ножовик» став автором курсу «Дроноцид»
Збивають FPV-дрони з дробовиків: військовий «Ножовик» став автором курсу «Дроноцид»

Ігор Пушкарьов з позивним «Ножовик» — керівник інструкторської групи 413-го полку СБС «Рейд» та автор курсу «Дроноцид».

«Випалюємо дотла»: гармаші 57-ї бригади зачищають позиції ворога на Вовчанському напрямку
«Випалюємо дотла»: гармаші 57-ї бригади зачищають позиції ворога на Вовчанському напрямку

Українські артилеристи завдають точних ударів по укриттях противника, не залишаючи шансів на виживання.

«На тобі броня, боєкомплект, зброя, і ти у човні»: боєць «Морячок» про виїзди на окупований берег Дніпра
«На тобі броня, боєкомплект, зброя, і ти у човні»: боєць «Морячок» про виїзди на окупований берег Дніпра

Для прикордонника з позивним «Морячок» лівий берег Дніпра давно перестав бути просто точкою на мапі. Це місце, де кожен виїзд перевіряє на витривалість.

У Львові відкрили Центр ветеранського та адаптивного спорту
У Львові відкрили Центр ветеранського та адаптивного спорту

На базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відкрили Центр ветеранського та адаптивного спорту — «Ліга Нескорених».

FPV, ампутація і підрив на міні: неймовірна історія порятунку
FPV, ампутація і підрив на міні: неймовірна історія порятунку

У районі Костянтинівки бійці бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції змогли евакуювати пораненого побратима.

ВАКАНСІЇ
Інспектор прикордонної служби (Гвардія наступу “Сталевий кордон”)

від 25000 до 125000 грн

Черкаси, Черкаська область

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Водій в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Начальник групи, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Служба у Збройних Силах України, снайпер

від 20100 до 50000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---