ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві презентували інформаційну брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Прочитаєте за: 3 хв. 23 Червня 2021, 18:20 9

Сьогодні відбулася презентація першого продукту Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України – брошури «У разі надзвичайної ситуації або війни».

Інформаційна брошура розроблена та створена спільно з Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, громадськими організаціями.

Керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська розповіла історію її створення. Прикладом для інформаційної брошури став шведський аналог. Як каже пані Цибульська, вона давно мріяла створити подібну інструкцію, де «простою, зрозумілою мовою і не на 500 сторінок пояснити, що треба робити кожному з нас, аби вижити і не наразити на небезпеку інших при воєнній загрозі».

Представлена брошура містить базові рекомендації, які можна швидко прочитати в момент безпосередньої небезпеки. Окремий розділ присвячений тому, як себе поводити в інформаційному полі.

У планах команди авторів – переклад брошури іноземними мовами, насамперед російською, кримськотатарською та англійською.

Начальник Управління захисту населення і територій Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Лещенко назвав представлену брошуру «акумульованим досвідом», користь якого для цивільного населення прифронтових та інших регіонів України важко переоцінити.

Керівник експертної групи Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України Олександр Мотузяник нагадав, що «в українських реаліях інформаційний простір – теж поле бою».

– Загроза нікуди не зникла, – зазначив він. – Ми маємо бути готовими до реагування на інформаційну війну ворога.

Олександр Мотузяник завірив у готовності оборонного відомства долучатися до подібних проєктів і в майбутньому, а також надавати необхідну допомогу. У цьому його підтримав і начальник Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Андрій Островський, який також  відмітив важливість  інформаційної брошури для цивільного населення в критичних регіонах країни.

Представниці видань «Детектор медіа» та «Texty.org.ua» Галина Петренко і Юлія Дукач, які роками спостерігають за дезінформацією противника в українському інформаційному полі, назвали брошуру лише «першим кроком» на шляху глобального захисту населення України від тотального впливу ворожої пропаганди.

– «Дезінформаційні війська» працюють безупинно, – сказала Юлія Дукач, – тому і протидія повинна бути системною. Ця брошура дуже цьому сприятиме.

Любов Цибульська поділилася подальшими планами. Найближчим часом робоча група видасть посібник для журналістів, де в доступній формі будуть викладені методи висвітлення бойових дій, а також окрему брошуру суто за темою інформаційної безпеки – як захиститися від дезінформації.

Один з інструментів гібридної війни – страх: агресор лякає військовими наступами та провокує паніку. Протистояти цьому може обізнаність у тому, як діяти у надзвичайних ситуаціях. Нещодавня ескалація на кордонах України та на окупованих територіях виявила величезний запит на практичні поради для мирного населення. Розробили такі поради з урахуванням українського та іноземного досвіду. Особливістю брошури стало включення рекомендацій з інформаційної безпеки.

– Розділ, підготовлений разом зі спеціалістами  Збройних  Сил України, називається «Оборонні можливості України». Як випливає із самої назви, його  головне завдання – заспокоїти людей, дати їм надію і впевненість у тому, що українська армія здатна їх захистити, – додав Олександр Мотузяник.

Фото: Дмитро Юрченко

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
MilitaryArt, Новини