ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Мінветеранів спільно з «Жіночим ветеранським рухом» напрацьовуватимуть зміни до законодавства, які захищатимуть права жінок-ветеранок

Суспільство
Прочитаєте за: < 1 хв. 23 Червня 2021, 13:32

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зустрілася з представницями Громадської організації «Жіночий ветеранський рух». Обговорили законодавчі зміни, які захищатимуть права жінок-ветеранок, питання медичного забезпечення, лікування та психологічної реабілітації, гендерної рівності.

Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів.

Їхня лідерка − Андріана Арехта − поінформувала міністерку про діяльність організації, зокрема щодо адвокації та захисту прав жінок-ветеранок та діючих військовослужбовців, запровадження принципу рівних прав і можливостей через законотворення.

За її словами, у перші роки війни багато жінок-військовослужбовців зіштовхнулися з гендерною дискримінацією. Вони були вимушені воювати на два фронти – окрім ворога зовнішнього, доводилося ламати стереотипи та боротися за право захищати країну зі зброєю поруч із чоловіками, упереджень та принизливих обмежень. Аби довести свою придатність і свій професіоналізм, часто доводилося докладати вдвічі більше зусиль, ніж воїнам-чоловікам.

Також під час зустрічі мова йшла й про особливості медичного забезпечення, лікування та психологічної реабілітації жінок-ветеранок. Зокрема, про бюрократичні перепони й необхідності внесення зміни до відповідної нормативно-правової бази.

Зі свого боку міністерка подякувала дівчатам за їхню роботу та внесок у консолідацію жінок-ветеранок для збільшення можливостей реалізації їх у суспільстві. Вона зазначила про зацікавленість Мінветеранів у співпраці з жіночим рухом у розв’язанні проблем військовослужбовців і ветеранок та сприянні в інформаційній підтримці проєктів, покликаних обстоювати їхні права.

Читайте нас в Telegram
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Розвідник, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Бойовий медик взводу

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Військовий хімік

від 51000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Потрібен кухар в ЗСУ

від 20500 до 21500 грн

ІФ МТЦК

Танкіст

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Начальник складу, військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)

--- ---