ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Бойові бобри» лише за одну ротацію пролікували 400 «борсуків»

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Червня 2021, 11:25 26

Близько чотирьох сотень військовослужбовців отримали послуги в пересувному стоматологічному кабінеті. І це лише за одну ротацію окремого батальйону морської піхоти, при якому абсолютно безоплатно працюють лікарі-стоматологи. Волонтерський підрозділ «служить» з морпіхами вже третій рік. Навіть назву свою отримав — «Бойові бобри».

Лікар-стоматолог Валерій Горбенко каже, що за день роботи приймають у середньому 15 осіб. Послуги надають різні: це і звичайні пломби, і професійне чищення зубів, і складні хірургічні видалення. 

— Найбільша складність — саме емоційна. Після деяких складних маніпуляцій бажано, аби людина була під наглядом, а їй потрібно повертатися на позиції, — коментує Валерій Горбенко. — Тому іноді доводиться похвилюватись. Але намагаємося застосовувати найкращі матеріали, працюємо на новітньому обладнанні, тому й результат завжди чудовий. Та головною запорукою успіху є, звісно, професійні лікарі. З батальйоном є домовленість, що за кожного лікаря, його кваліфікацію, досвід і порядність несемо особисту відповідальність. 

Передусім лікують зуби «борсукам», та не відмовляють у стоматологічній допомозі й воїнам з інших підрозділів. 

— Як тільки розгортаємось, одразу з’являється робота. І «сарафанне радіо» швидко спрацьовує, і медична служба доводить інформацію. На жаль, складних випадків вистачає. Адже на фронті і гігієна страждає, і кава п’ється літрами, і енерготоніки вживаються… Тож проводимо профілактичні бесіди, даруємо щітки, просякнуті пастою, мотивуємо, як можемо…

На борту пересувного стоматологічного кабінету працює до 15 лікарів. Чітких ротацій немає, у когось виходить більше часу присвятити волонтерській допомозі, у когось менше… Та попри велику кількість охочих долучитись до вибору фахівців «бойові бобри» ставляться вкрай прискіпливо.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини