ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Велика Британія та Україна домовилися про передачу до складу ВМС України 2 протимінних кораблів, спільне будівництво 8 ракетних катерів та військово-морських баз на Азовському та Чорному морях

Прочитаєте за: 4 хв. 22 Червня 2021, 14:15 3

На борту есмінця HMS Defender міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін та заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк підписали Меморандум про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та ВМС України.

Що передбачатиме Меморандум?

Передачу 2 протимінних кораблів – тральщиків класу Sandown, які наразі перебувають у складі Королівського флоту Великої Британії, спільне проєктування та будівництво військових кораблів, зокрема 8 ракетних катерів, в Україні та Великій Британії, та будівництво 2 баз ВМС України на Азовському та Чорному морях.

Реалізація усіх цих проєктів дозволить не лише посилити боєздатність національного військового флоту, а і сприятиме забезпеченню стабільності та зміцненню безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні.

У церемонії підписання Меморандуму взяли участь Секретар РНБО України Олексій Данілов, Перший Морський Лорд Великої Британії адмірал Тоні Радакін та Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін зауважив, що для нього велика честь перебувати в Одесі, адже це ще один важливий крок вперед в питаннях розвитку взаємовідносин і поглиблення співробітництва між Україною та Великою Британією.

– Збройні Сили Великої Британії та України вже мають досвід проведення спільних навчань та тренувань. Меморандум включатиме в себе передачу мінних тральщиків та будівництво ракетних катерів. Це сприятиме розвитку військово-морських спроможностей України, – відзначив Джеремі Квін.

Перші контракти на будівництво ракетних катерів будуть підписані вже в серпні цього року

Заступник міністра оборони України Олександр Миронюк розповів, що відповідно до меморандуму буде побудовано 8 ракетних катерів, які  передадуть до складу ВМС України. Також, за його словами, передбачається передача технологій та будівництво цих катерів на території України із залученням українських підприємств.

– Передбачається, що перші контракти на будівництво ракетних катерів будуть підписані вже в серпні цього року. Фінансування буде з британської сторони. Наші ж підприємства забезпечуватимуть повний життєвий цикл цих катерів безпосередньо в Україні, – підкреслив Олександр Миронюк.

Командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа зазначив, що в цьому меморандумі прописані напрямки співпраці, чітко визначено графік робіт, який буде включати передачу до складу національних ВМС протимінних кораблів, будівництво ракетних катерів, дообладнання відповідною зброєю корабельно-катерних платформ, що є у складі ВМС, і будівництво військово-морських баз як на Азовському, так і на Чорному морі.

До складу ВМС України передадуть два тральщики класу Sandown

Українському флоту мають передати два протимінні кораблі  – тральщики класу Sandown, які наразі перебувають у складі Королівського флоту Великої Британії. Передбачається, що на них буде проведено повну ревізію, відповідне дооснащення, модернізацію та підготовку особового складу. Після цього вони надійдуть до ВМС України.

Варто зазначити, що тральщики класу Sandown стоять на озброєнні Великої Британії, Естонії та Саудівської Аравії. Перший корабель було введено у експлуатацію в 1989 році. Всі кораблі класу Sandown планувалося вивести зі складу британського флоту протягом 2020 років.

Корпус корабля зроблений з армованого скловолокна. Кораблі не мають обладнання для тралення мін. Що важливо, пошук та знищення мін здійснюється за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів. Інша функція, яку може виконувати корабель – це патрулювання визначених районів моря.

Технічні характеристики протимінних кораблів класу Sandown:

Водотоннажність: 450 тонн (повна)

Довжина: 52,6 метра

Ширина: 10,5 метра

Осадка: 2,4 метра

Швидкість:

  • до 13 вузлів на дизельній силовій установці
  • до 6,5 вузла на електричній

Екіпаж: 34 особи

Озброєння: 30-мм бойовий модуль та три кулемети калібром 12,7 мм

Спеціальне обладнання: автоматизована система управління протимінними діями Atlas Elektronik IMCMS.

8 ракетних катерів будуть побудовані за вимогами Військово-Морських Сил України

– 8 ракетних катерів будуть побудовані за вимогами Військово-Морських Сил України, вони вже мають відповідний дизайн. Два перші катери будуватимуться у Великій Британії, інші – на підприємствах України, які буде визначено англійською стороною, – відмітив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Також сплановано допомогу Великої Британії у розбудові військово-морських баз на Азовському та Чорному морі.

На борту есмінця HMS Defender учасникам заходу продемонстрували спільні навчання українських, британських та американських військових. Зведена група спецпризначенців здійснила штурмові дії та умовно захопила есмінець.

Нагадаємо, що ракетний есмінець Королівських ВМС Великої Британії Defender разом із ракетним фрегатом Королівських ВМС Нідерландів Evertsen  прибув із дружнім візитом до Одеси минулої п’ятниці.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram