ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Загроза російської агресії з території Білорусі значно зросла – Дмитро Разумков

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Червня 2021, 9:19 4

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що після порушення білоруською владою міжнародного права у травні цього року значно зросла загроза російської агресії з боку Білорусі.

Про це він заявив на річному саміті Американо-української робочої групи, організованому Українським конгресовим комітетом США, передає Укрінформ.

«Після акту порушення міжнародного права, скоєного 23 травня цього року в Білорусі (перехоплення пасажирського літака та затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича – ред.), загроза російської агресії проти України з території Білорусії також значно зросла», – зазначив Дмитро Разумков.

РФ разом з представниками самопроголошених «ДНР/ЛНР», за його словами, уже тривалий час нарощують на сході України кількість снайперських підрозділів, які беруть участь у війні проти нашої держави, тривають обстріли із забороненої Мінськими угодами важкої зброї.

«Унаслідок цього майже щоденно гинуть українські військовослужбовці та страждає мирне населення, – сказав він. – Окупована Росією частина українського сходу перетворилася сьогодні на суцільну розграбовану економічну руїну».

Він нагадав про загрозу техногенної екологічної катастрофи, тотальний силовий терор, який триває на тимчасово окупованих територіях, нав’язування Москвою російського громадянства. За його словами, РФ планує залучити жителів окупованих територій до виборів до Державної думи РФ 19 вересня цього року.

«При цьому РФ супроводжує свої дії звинуваченнями в нібито саботуванні нами Мінського процесу, що абсолютно не відповідає дійсності», – сказав Голова ВР.

Дмитро Разумков зазначив, від початку воєнної агресії загинуло близько 14 тисяч українців. Країна-агресор продовжує здійснювати масштабні політичні репресії проти кримських татар та українців в тимчасово окупованому Криму. Окупаційна влада перетворює Кримський півострів на суцільну військову базу. РФ у березні-квітні цього року під виглядом військових навчань мобілізувала та розгорнула по трьох боках периметру українського кордону майже 150 тисяч військових, літаки, танки та кораблі.

«Проте загроза масштабної воєнної інтервенції проти України залишається більш ніж високою», – наголосив він.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини