ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні виготовили новий кулемет

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Червня 2021, 17:40 4

На Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека — 2021», що відбувається в Києві та триватиме до 18 червня, українська компанія ТОВ «ХАДО-Холдинг» представила великокаліберний кулемет власної розробки та виробництва Snipex Laska K-2.

Як розповів Інформаційному агентству АрміяInform полковник Борис Мельник — начальник науково-дослідного відділу розвитку озброєння та військової техніки сил спеціальних операцій Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України (ЦНДІ ОВТ ЗС України), нині є потреба у забезпеченні українського війська новітніми зразками стрілецької зброї.

За його словами, станом на сьогодні ніша великокаліберних 12,7-мм кулеметів представлена, зокрема, радянським НСВ або танковим варіантом його виконання — НСВТ. Ці зразки виготовлені ще в минулому столітті, вони є морально та фізично застарілими. Складною є ситуація із виготовленням стволів до них.

Тому Міноборони України поставило завдання виготовити вітчизняний кулемет. Згідно з тактико-технічним завданням, розробленим науковцями ЦНДІ ОВТ ЗС України, харківські зброярі створили кулемет власної конструкції калібру 12,7 мм Snipex Laska K-2. Він призначений для ураження рухомих і нерухомих, наземних, надводних та повітряних, зокрема легкоброньованих, цілей. Може використовуватися як піхотний варіант або встановлюватися на броньовану чи авіаційну техніку. Довжина кулемета становить 1840 мм, маса без станка — 29 кг, скорострільність (залежно від типу боєприпасу) — 500–600 пострілів за хвилину, прицільна дальність по наземних цілях — 2000 м, по повітряних — 1500 м.

— Наші фахівці ретельно проаналізували всі відомі на сьогодні схеми компонування великокаліберних кулеметів, зокрема й іноземного виробництва, — приєднується до розмови начальник відділу технічного контролю компанії Євгеній Бондар. — У підсумку, вважаю, обрали оптимальне технічне рішення, яке ґрунтується на іншому принципі роботи автоматики. Ми використовуємо не газовідвід, як у зразках, якими озброєні наші підрозділи, а короткий хід ствола з важільними прискорювачами.

Водночас ствол на новому кулеметі швидкознімний, виготовлений із високоякісної легованої сталі, кількість нарізів — 8 із кроком 381 мм. Його маса — 11 кг, а довжина — 1111 мм. До речі, наш ствол довший на 11 мм, ніж у НСВ. У поєднанні з коротким ходом це надає кулі змогу розігнатися до 890–910 м/с, тоді як у старих зразків озброєння цей показник становить 820–840 м/с.

Подавання патронів здійснюється за допомогою пластикової стрічки, яка може подаватися як з правого, так і з лівого боку кулемета (залежіть від комплектації). Загальна місткість стрічки у коробці становить 80 набоїв. Для стрільби з кулемета можна застосовувати всі наявні типи патронів 12,7х108. Крім того, конструкція нового кулемета дозволяє швидко переобладнати його під патрони стандарту НАТО. Потрібно замінити кілька деталей — і кулемет готовий для використання кулеметної стрічки .50BMG. За необхідності на кулемет можна встановити широкий спектр прицільного обладнання завдяки наявності рейки Пікатінні.

Нині Snipex Laska K-2 пройшов попередні (заводські) випробування, на черзі — державні. За їхніми результатами остаточно визначатимуться з прийняттям кулемета на озброєння українського війська.

 

22

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram