ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Жінка на фронті

Прочитаєте за: 3 хв. 16 Червня 2021, 8:01 35

Нині у лавах Збройних Сил України проходить службу понад 31 тисяча жінок. Вони обіймають як штабні, так і бойові посади. За час війни багато з них брали участь у бойових діях. Попри розмови про гендерну рівність, у службі жінки на війні є свої особливості. Про це наша розмова з Юлією Паєвською, більш відомою як «Тайра».

Відмова від «жіночої поведінки»

З чого починається шлях жінки на фронт?

— Перш ніж іти на фронт, слід дуже добре подумати — наскільки це потрібно. Щоб потім дійсність не виявилася неприємним сюрпризом. Армія — це не прогулянка, військо вимагає підпорядкування, а в багатьох жінок з цим проблеми. І армія вимагає самоконтролю. Жінка має розуміти, що, одягаючи однострій, вона позбавляється багатьох зручностей і елементарних звичних речей. Наприклад, щоденної ванни, педикюру — виїзди в місто трапляються дуже нечасто і варто зрозуміти, чи готова ти обійтися без нормального миття тиждень, без комфорту. Все необхідно 25 разів зважити — наскільки жінці це потрібно, чи зможе вона все витримати…

— А на що слід звернути увагу стосовно психологічної складової?

— Для багатьох стає нелегким випробуванням відмова від стилю поведінки, звичного у цивільному житті, — від флірту, двозначних висловлювань. Крім того, слід оцінити фізичні кондиції — чи витримаєш курс навчання, чи не буде це психологічним зламом.

Незалежно від того, на яку посаду йде дівчина, слід розуміти — навчальний центр — це серйозно. Якщо підписала контракт, одразу потрапляєш у казарму, де немає окремої кімнати «для тебе».

Розраховувати на поблажливість не варто, бо це самоприниження, а зберігати гідність — дуже важливо.

Доведеться багато бігати, багато вчитися — і це реально складно.

В армії потрібен професіоналізм, а не нігті, вії чи макіяж

З чого починається служба безпосередньо в підрозділі?

— Після вишколу дівчина потрапляє в підрозділ. Якщо в неї є відношення від командира частини — це добре, і означає, що на початку їй допоможуть. А взагалі — як поставиш себе — так і ставитимуться.

Варто усвідомити: насамперед вона не дівча, а військовослужбовець, і в армії потрібен професіоналізм, а не нігті, вії, макіяж.

Також є ще один момент. Військова форма не всім пасує. Але не слід її ушивати до стану лосин — у ній потрібно бігати, присідати, повзати…

Фізіологія і служба

Час від часу з’являється інформація, що є певні випадки, коли до жінок проявляють, скажімо так, підвищену увагу командири…

— Чим ближче до фронту, тим цих випадків менше. Так, у тилу таке буває, я про це знаю. Часто дівчата бояться розповідати.

Юлія Паєвська («Тайра»): Жінка на фронті бойова одиниця. Тому стан здоров’я це такий же ресурс, як набої чи зброя

Як облаштувати побут на фронті з урахуванням жіночої фізіології?

— Слід врахувати, що є різні жінки, і регулярний цикл у них минає по-різному. Тому добре, якщо «особливі дні» припадають на вихідні. У будь-якому разі про всі особливості варто переговорити з медиком, а він вже домовляється з командиром. Слід пам’ятати, що жінка на фронті — бойова одиниця. Тому стан здоров’я — це такий же ресурс, як набої чи зброя. За будь-яких проблем зі здоров’ям негайно звертайтеся до медика, начмеда підрозділу. У жіночому здоров’ї є моменти, які не можна залишати без уваги.

Ви не повинні відрізнятися від бійців — хіба що в кращий бік. Жінка має бути кращою за мужика. На нас часто дивляться, чекаючи, що ми «проколемось». І, як я помічала, лише після того, як доведеш здатність бути крутішою, тоді починають допомагати.

15
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Інтерв`ю, Публікації