Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
У вінницькому Veteran Hub відбулась зустріч учасників російсько-української війни із Сергієм Жаданом. На ветеранському книжковому клубі обговорювали його роман «Інтернат».
– Ідея написати роман про події російсько-української війни виникла ще влітку 2014-го, – розповів відомий письменник. – Тоді мій знайомий, який живе під Луганськом, писав мені листи, де розповідав про все, що відбувалось у той гарячий період. Так зародилося бажання взяти такого «негероїчного» героя і показати війну його очима.
Події роману відбуваються на Донбасі, коли відступає українська армія. Головному героєві – вчителю української мови Павлу – доведеться потрапити у тимчасово окуповане містечко та забрати з інтернату свого племінника. Він за три дні здійснює тривалу подорож, перетинаючи лінію фронту, минаючи блокпости української армії та проросійських найманців. Завдяки Павлу читач отримує можливість побачити війну не з позиції активного учасника подій, військового, і не з позиції журналіста, а очима цивільного, що потерпає як від дій, так і від бездіяльності.
– Паша – типовий представник тих, кому байдуже. Байдуже на все, на людей, на країну, на події, що відбуваються навколо. Він живе у ситуації, коли не може називати речі своїми іменами, зайняти конкретну позицію щодо того, що відбувається. Таких людей на Донбасі багато, як і в інших куточках України, – зазначив Сергій Жадан.
Долаючи шлях туди і назад, головний герой врешті-решт починає знаходити в собі сили, щоб змінитися. Ця трансформація відбувається, зокрема, й завдяки дитині – племіннику Павла.
– Образ дитини в романі невипадковий. Племінник Сашко виявляється в чомусь мудрішим за дорослого і символізує майбутнє України. Для мене взагалі російська-українська війна – це війна за майбутнє. І діти – це наше майбутнє. Я постійно відвідую дитячі садочки, школи, інтернати на Донеччині й Луганщині та спілкуюсь з юними громадянами України і бачу: нам є за кого боротися, – завершив Сергій Жадан.
Присутні на книжковому клубі гості, а це ветерани, військовослужбовці, переселенці, жваво обговорювали як саму книгу Сергія Жадана, так і ситуацію на сході України, ділячись власним досвідом та думками. Зачепили і проблему патріотичного виховання дітей та молоді.
Фото автора
@armyinformcomua
Кафедра військової підготовки «Київського авіаційного інституту» запрошує на навчання чоловіків та жінок, які бажають стати частиною війська, здобувши технічну освіту та престижну військову спеціальність.
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
Артилерист 54-ї окремої механізованої бригади на позивний «Лисий» розповів повчальну історію про те, як під час швидкої евакуації з-під ворожого обстрілу йому та побратимам довелося бігти, «як олімпійським чемпіонам», щоб врятувати свої життя.
Правоохоронці викрили масштабну схему ухилення від мобілізації та звільнення зі служби, в рамках якої по всій країні підробляли документи про необхідність догляду за родичами з інвалідністю.
Сьогодні відбувся ще один етап обміну полоненими в категорії «важкопоранені та тяжкохворі» згідно з домовленостями у Стамбулі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону ще однієї групи захисників, більшість з яких перебувала у неволі понад два роки, зокрема оборонці Маріуполя.
від 21000 до 25000 грн
Охтирка
Східне відділення комплектування Національної гвардії України (м.Харків)
від 22000 до 120000 грн
Краматорськ
81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…