Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
У вінницькому Veteran Hub відбулась зустріч учасників російсько-української війни із Сергієм Жаданом. На ветеранському книжковому клубі обговорювали його роман «Інтернат».
– Ідея написати роман про події російсько-української війни виникла ще влітку 2014-го, – розповів відомий письменник. – Тоді мій знайомий, який живе під Луганськом, писав мені листи, де розповідав про все, що відбувалось у той гарячий період. Так зародилося бажання взяти такого «негероїчного» героя і показати війну його очима.
Події роману відбуваються на Донбасі, коли відступає українська армія. Головному героєві – вчителю української мови Павлу – доведеться потрапити у тимчасово окуповане містечко та забрати з інтернату свого племінника. Він за три дні здійснює тривалу подорож, перетинаючи лінію фронту, минаючи блокпости української армії та проросійських найманців. Завдяки Павлу читач отримує можливість побачити війну не з позиції активного учасника подій, військового, і не з позиції журналіста, а очима цивільного, що потерпає як від дій, так і від бездіяльності.
– Паша – типовий представник тих, кому байдуже. Байдуже на все, на людей, на країну, на події, що відбуваються навколо. Він живе у ситуації, коли не може називати речі своїми іменами, зайняти конкретну позицію щодо того, що відбувається. Таких людей на Донбасі багато, як і в інших куточках України, – зазначив Сергій Жадан.
Долаючи шлях туди і назад, головний герой врешті-решт починає знаходити в собі сили, щоб змінитися. Ця трансформація відбувається, зокрема, й завдяки дитині – племіннику Павла.
– Образ дитини в романі невипадковий. Племінник Сашко виявляється в чомусь мудрішим за дорослого і символізує майбутнє України. Для мене взагалі російська-українська війна – це війна за майбутнє. І діти – це наше майбутнє. Я постійно відвідую дитячі садочки, школи, інтернати на Донеччині й Луганщині та спілкуюсь з юними громадянами України і бачу: нам є за кого боротися, – завершив Сергій Жадан.
Присутні на книжковому клубі гості, а це ветерани, військовослужбовці, переселенці, жваво обговорювали як саму книгу Сергія Жадана, так і ситуацію на сході України, ділячись власним досвідом та думками. Зачепили і проблему патріотичного виховання дітей та молоді.
Фото автора
@armyinformcomua
Вдень 3 грудня російські окупаційні війська завдали артилерійського удару по місту Костянтинівка на Донеччині.
Служба безпеки затримала мешканку міста Костянтинівка, яку спецслужба рф завербувала влітку цього року.
3 грудня близько 13:20 військовослужбовці рф здійснили артилерійський обстріл селища Білозерка Херсонської області.
На Покровському напрямку окупанти постійно атакують, однак чисельність штурмових груп стає все меншою.
Харківський суд визнав винним 57-річного чоловіка у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України. Йому призначено покарання у виді п’яти років позбавлення волі.
Противник не припиняє спроб просуватися вглиб території України. На даний час ворог 125 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Курахівському та Покровському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.
від 20000 до 60000 грн
Слов'янськ
Військова частина А0693
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…