
У Військовому коледжі сержантського складу ВІТІ імені Героїв Крут майбутні зв’язківці провели практичні заняття на новітньому зразку командно-штабної машин на базі БТР-4Е.
— Щиро вдячні Командуванню Сил логістики ЗСУ за сприяння та надану можливість провести практичне заняття на цій КШМ, — розповів начальник коледжу сержантського складу полковник Кирило Злобін. — Для курсантів це чудова можливість набути необхідних практичних навичок роботи на сучасних зразках техніки та засобів зв’язку.
Навчальні екіпажі, окрім ознайомлення з технічними характеристиками і обладнанням цієї машини, відпрацьовували нормативи розгортання техніки і ведення зв’язку, організацію охорони та оборони об’єкта від ДРГ умовного противника, опановували навички комплексного застосування засобів зв’язку.
— Командно-штабна машина увібрала в себе найсучасніші технічні досягнення, — зазначив старший викладач коледжу підполковник Роман Цибульов. — Вона призначена для забезпечення різних видів відкритого і криптографічного захищеного зв’язку, здатна забезпечити циркуляцію мовної інформації та обробку даних. На її базі розміщено 13 елементів комплексу зв’язку як закордонного, так і вітчизняного виробництва, серед яких коротко- та ультракороткохвильові радіостанції HARRIS, мережева багатодіапазонна радіостанція «Либідь», станція супутникового зв’язку, мережевий маршрутизатор тощо. Компактність і сумісність обладнання дозволяють виконувати широкий спектр завдань лише двом членам екіпажу та забезпечити дальність зв’язку до 350 кілометрів.
— Ця новітня розробка, недавно прийнята на озброєння, викликає не просто інтерес, а й справжнє захоплення, — поділилась враженнями курсантка Ольга Любинецька. — Потужна, багатофункціональна, оснащена надійними засобами захисту. Без перебільшення, працювати на ній і задоволення, і честь.
До слова, цей зразок не тільки підсилить бойовий потенціал батальйону морської піхоти, а й стане учасником Параду на День Незалежності України.
Командно-штабна машина (КШМ) К-1450-02
Виробник ТОВ «Телекард-Прилад», м. Одеса
Основні тактико-технічні дані:
Базове шасі — БТР-4Е (виробник конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова, м. Харків)
Силова установка — 4-тактовий дизель DEUTZ BF 6M
Потужність — 449 к.с.
Захист — STANAG 4549 ( level 2)
Загальна вага — 24.4 т
Екіпаж — 3 особи
Кількість робочих місць — 2
Дальність зв’язку — до 350 км
Кількість каналів супутникового зв’язку — 2
Кількість каналів радіозв’язку короткохвильового діапазону — 1
Кількість каналів ультракороткохвильового діапазону — 4
Кількість радіорелейних каналів — 1
Потужність споживання електроенергії — 3,2 кВт
Фото автора