ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як на Полтавщині курсанти-зв’язківці опановують новітні зразки техніки

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Червня 2021, 15:29 8

У Військовому коледжі сержантського складу ВІТІ імені Героїв Крут майбутні зв’язківці провели практичні заняття на новітньому зразку командно-штабної машин на базі БТР-4Е.

— Щиро вдячні Командуванню Сил логістики ЗСУ за сприяння та надану можливість провести практичне заняття на цій КШМ, — розповів начальник коледжу сержантського складу полковник Кирило Злобін. — Для курсантів це чудова можливість набути необхідних практичних навичок роботи на сучасних зразках техніки та засобів зв’язку.

Навчальні екіпажі, окрім ознайомлення з технічними характеристиками і обладнанням цієї машини, відпрацьовували нормативи розгортання техніки і ведення зв’язку, організацію охорони та оборони об’єкта від ДРГ умовного противника, опановували навички комплексного застосування засобів зв’язку.

— Командно-штабна машина увібрала в себе найсучасніші технічні досягнення, — зазначив старший викладач коледжу підполковник Роман Цибульов. — Вона призначена для забезпечення різних видів відкритого і криптографічного захищеного зв’язку, здатна забезпечити циркуляцію мовної інформації та обробку даних. На її базі розміщено 13 елементів комплексу зв’язку як закордонного, так і вітчизняного виробництва, серед яких коротко- та ультракороткохвильові радіостанції HARRIS, мережева багатодіапазонна радіостанція «Либідь», станція супутникового зв’язку, мережевий маршрутизатор тощо. Компактність і сумісність обладнання дозволяють виконувати широкий спектр завдань лише двом членам екіпажу та забезпечити дальність зв’язку до 350 кілометрів.

— Ця новітня розробка, недавно прийнята на озброєння, викликає не просто інтерес, а й справжнє захоплення, — поділилась враженнями курсантка Ольга Любинецька. — Потужна, багатофункціональна, оснащена надійними засобами захисту. Без перебільшення, працювати на ній і задоволення, і честь.

До слова, цей зразок не тільки підсилить бойовий потенціал батальйону морської піхоти, а й стане учасником Параду на День Незалежності України.

Довідково.

Командно-штабна машина (КШМ) К-1450-02

Виробник ТОВ «Телекард-Прилад», м. Одеса

Основні тактико-технічні дані:

Базове шасі БТР-4Е (виробник конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова, м. Харків)

Силова установка 4-тактовий дизель DEUTZ BF 6M

Потужність 449 к.с.

Захист STANAG 4549 ( level 2)

Загальна вага 24.4 т

Екіпаж 3 особи

Кількість робочих місць 2

Дальність зв’язку до 350 км

Кількість каналів супутникового зв’язку 2

Кількість каналів радіозв’язку короткохвильового діапазону 1

Кількість каналів ультракороткохвильового діапазону 4

Кількість радіорелейних каналів 1

Потужність споживання електроенергії 3,2 кВт

Фото автора

23
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,