ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Сухопутних військах презентували книгу, присвячену останньому командиру УПА

MilitaryArt: мистецтво ведення війни Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 15 Червня 2021, 12:25

До навчального центру в смт Гуйва Житомирського району Сухопутних військ ЗС України завітала авторка книги «Останній командир УПА. Життя та боротьба Василя Кука» Аліна Понипаляк.

Як повідомила пресслужба навчального центру, військовий підрозділ Житомирщини став першим підрозділом, де була представлена книга. Поважна праця про Василя Кука, як особистості та воєначальника, містить біографічні дані, спогади рідних генерал-хорунжого, його побратимів та історичні документи. 

 

Оскільки досі надзвичайно яскрава постать останнього командира УПА не достатньо розкрита. Зі свого боку книга Аліни Понипаляк ‒ важливий крок до вивчення його внеску в розвиток військової справи. Зокрема, на теренах Житомирщини, де діяли вишкільні табори похідних груп УПА, до створення яких безпосередньо долучився і Василь Кук. 

Загалом розмова на презентації точилася не лише про її біографічну працю, а й про історичні паралелі та досвід Української повстанської армії, який знадобиться і в нинішній визвольній боротьбі. Адже вивчення досвіду минулого, зокрема і в ракурсі військової історії, воєнного мистецтва, робить нас на рівень сильніше. А наші небесні воїни, які віддали життя захищаючи Україну, надихають на впертий рух до Перемоги. 

Довідково. Аліна Понипаляк ‒ кандидатка історичних наук, дослідниця українського визвольного руху, науковиця Національного музею історії України, співкоординаторка громадської ініціативи #ВимкниРосійське.

Читайте нас в Telegram
На Київщині рятувальники дістали бойову частину ракети з житлового будинку

У Чабанах на Київщині після російського обстрілу в багатоповерхівці залишилася нерозірвана бойова частина ракети.

Ухилявся від військової служби: колишньому міністру повідомлено про підозру
Ухилявся від військової служби: колишньому міністру повідомлено про підозру

Після мобілізації чоловік проходив службу офіцером групи планування штабу однієї з військових частин та протягом тривалого часу не виконував службові обов’язки.

«Раптове загоряння» по-князівськи: дрони 14-ї бригади спалили замаскований танк і склад БК ворога
«Раптове загоряння» по-князівськи: дрони 14-ї бригади спалили замаскований танк і склад БК ворога

Князівські пілоти виявили та знищили російський танк, який окупанти намагалися сховати під маскувальними сітками.

У Повітряних Силах розповіли про особливості масованого російського обстрілу
У Повітряних Силах розповіли про особливості масованого російського обстрілу

Вночі Повітряні Сили ЗСУ знищили 41 ракету та 652 російські безпілотники

«ППОцид» триває: Сили безпілотних систем вибили «ТОР», вузли зв’язку та командний пункт окупантів
«ППОцид» триває: Сили безпілотних систем вибили «ТОР», вузли зв’язку та командний пункт окупантів

Українські оператори дронів завдали ударів по російських системах ППО, зв’язку та управління на кількох напрямках фронту.

ВАКАНСІЇ
Сапер до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 23000 до 123000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Інженер-електромеханік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

Військовий фінансист

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Оператор відділу розвідки та корегування БпАК

від 50000 до 120000 грн

Тисмениця

Івано-Франківський РТЦК та СП

Водій

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Начальник зарядно-акумуляторної станції

до 22000 грн

Житомир

Військова частина А1724

--- ---