ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі відбувся забіг на честь загиблого на сході держави випускника академії лейтенанта Федіра Караконстантина

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Червня 2021, 15:05 3

Курсанти факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ і морської піхоти Військовій академії (м. Одеса) провели традиційний щорічний спортивний забіг на честь  загиблого на сході держави випускника академії лейтенанта Федіра Караконстантина.

Уродженець Одещини Федір Караконстантин  у 2016 році закінчив Одеську військову академію і був направлений на схід країни.  8 грудня 2017 року під час виконання бойового завдання неподалік  селища Кам’янка Ясинуватського району Донецької області молодий офіцер загинув від кулі ворожого снайпера. 26 лютого 2018 року указом Президента України Федір Караконстантин був посмертно нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» III ступеня.

 

Відтоді щороку, в червні, напередодні випуску молодих лейтенантів  на честь загиблого героя проводиться спортивний забіг.  Захід відбувається в улюбленому місці відпочинку одеситів та гостей міста «Трасі здоров’я», розташованої вздовж узбережжя Чорного моря. Цього разу забіг являв собою  подолання дистанції  довжиною 8 кілометрів із демонстрацією вправ військового багатоборства. Курсанти виконували аеробні та силові вправи з присідання і віджиманням від землі, розвантажування боєкомплекту та підняття ящиків вагою 24 кг, також буксирували вантажний автомобіль і  переносили  плавальні засоби на відстань 1000 метрів.

Усі вправи курсанти виконували у повному військовому спорядженні: бронежилеті та шоломі, демонструючи при цьому не тільки відмінну фізичну підготовку, але і високий командний дух, взаємовиручку, волю до перемоги. Щоб показати високий результат, учасники розподілили вправи між собою. Найбільш витривалі  бігли й виконували аеробні вправи, ну, а ті, хто робить основний упор на силову підготовку, піднімали боєкомплект і штовхали важку вантажівку. На фініші учасників забігу оплесками зустрічали командири, однокурсники, друзі й, звичайно, небайдужі одесити.

Хочеться відзначити, що участь у забігу взяли не тільки курсанти та командири, а й випускники вишу минулих років, які спеціально приїхали на цей захід. Вони підбадьорювали словом і особистим прикладом курсантів.

 

Завершився захід  ритуалом передачі символічного меча святого Святослава з рук випускників академії курсантам 3-го курсу. З добрим напуттям до випускників академії звернулися начальник академії генерал-майор Олег Гуляк і начальник факультету підготовки спеціалістів ДШВ та морської піхоти полковник Сергій Куз.

Фото Денис Єщенко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Спорт