ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Лідери G7 назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі і закликали вивести війська

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Червня 2021, 17:37

Лідери країн Великої сімки (G7) назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником. У G7 закликали Москву вивести війська і підтримувані нею збройні формування з України. Про це йдеться в підсумковому комюніке саміту G7. Повідомляє РБК-УКРАЇНА.

«Ми дотримуємося твердої думки, що Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником. Ми підтверджуємо нашу підтримку нормандському процесу для забезпечення виконання мінських угод», – наголошується в документі.

Лідери G7 підтвердили підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Україні в її міжнародно визнаних кордонах. «Ми закликаємо Росію знизити напруженість і діяти згідно зі своїми міжнародними зобов’язаннями, і вивести російські війська і техніку від східної границі України і з Кримського півострова», – уточнюється в комюніке.

У Групі семи також закликали Росію і підтримувані нею збройні формування на Донбасі до конструктивної взаємодії і підтвердженню прихильності до перемир’я. “Ми підтверджуємо наші зусилля зі зміцнення демократії та інститутів України, заохочення подальшого прогресу в реформах”, – резюмується в документі.

Нагадаємо, раніше представники ЄС в ОБСЄ відкинули російський наратив про нібито «внутрішньому» характер конфлікту на сході України. РФ є стороною цього конфлікту, а не «посередником».

Відзначимо, раніше повідомлялося, що Москва блокує продовження місії ОБСЄ на кордоні України з Росією. Європейські журналісти вважають, що після 31 липня міжнародних спостерігачів взагалі більше не буде на кордоні з РФ.

Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Новини