ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Щорічна виплата до 5 травня: яка причина затримки та що може змінитися

Публікації Соціальний захист
Прочитаєте за: 4 хв. 10 Червня 2021, 9:35

Останнім часом у військовому середовищі досить часто обговорюють тему щорічної виплати учасникам бойових дій до 5 травня. Кулуарні розмови про те, кому виплатили, а кому затримують, а також безпідставні підозри оборонного відомства у присвоєнні солдатських грошей на інші цілі, є нічим іншим, як банальним незнанням законодавчої бази. Ба більше того, Міноборони не має жодного відношення до подібної соціальної виплати, а лише надає списки у відповідні органи соцзахисту населення тих осіб, котрі мають статус учасника бойових дій. Таку ж процедуру виконують й інші силові структури, де проходять службу чи працюють громадяни з таким статусом.

Що постановив Кабмін

Кореспонденту АрміяInform у Секретаріаті Кабінету Міністрів України вдалось дізнатись, що саме Міністерство соціальної політики організовує виплати до 5 травня і  цього року відомство вже виділило на це майже 1 мільярд 370 мільйонів гривень. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» видатки на це передбачені у сумі 1 мільярда 382,5 млн гривень та прописані у бюджетній програмі, яка має назву «Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною». Тобто, тут чітко вказується категорія громадян України, котрі претендують на таку щорічну соціальну виплату. 

8 квітня 2021 року Кабмін постановив виплатити до 5 травня ці суми в таких розмірах:

– особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: 

I групи — 4 421 гривня; 

II групи — 3 906 гривень; 

III групи — 3 391 гривня; 

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків  — 1 491 гривня; 

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 4 421 гривня; 

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 966 гривень

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 612 гривень.

Усе належне мають виплатити до середини осені

Переважна частина осіб, яка мала отримати ці кошти від держави – учасники бойових дій і постраждалі Революції Гідності. З об’єктивних причин ці виплати затримують, проте їх виплатять усім, кому вони належать, до середини осені.

 На Львівщині також не всім учасникам бойових дій, ветеранам АТО/ООС та іншим пільговим категоріям надійшли визначені кошти, —  повідомив Володимир Шамрай, керівник відділу у Львівській області Міністерства у справах ветеранів України. – Причина банальна —  перехід нашої держави цього року на нову адміністративно-територіальну структуру сповільнив повноцінний розподіл коштів по територіальних громадах. Проте мають отримати визначені Кабміном суми вже до кінця вересня.

Що пропонує новий законопроєкт?

У Міністерстві у справах ветеранів України повідомили, що наразі у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня» (реєстр. № 5089 від 17.02.2021). Його суть полягає у врегулюванні питання розмірів щорічної грошової допомоги. Пропонується встановити для учасників бойових дій в розмірі 90% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (станом на 2021 рік ця сума становить 1592 гривні).

  • для осіб з інвалідністю внаслідок війни та колишніх малолітніх в’язнів концентраційних таборів, визнаних особами з інвалідністю: 
  • I групи —  270%;
  • II групи —  240%;
  • III групи —  210%;
  • для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною —  270%;
  • для учасників бойових дій, неповнолітніх в’язнів концентраційних таборів 90%;
  • для членів сімей загиблих і дружин (чоловіків) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань —  55%;
  • для учасників війни й колишніх в’язнів концтаборів —  35%

У разі якщо за ці зміни проголосують у Верховній Раді до 15 липня 2021 року, то дія Закону вступить в силу вже з 1 січня 2022-го.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Впродовж доби противник завдав 266 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Впродовж доби противник завдав 266 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Війська рф здійснили 4 авіаційні удари по Лобковому, П'ятихатках, Новодарівці та Малій Токмачці.

Окупанти атакували Білозерку на Херсонщині

Окупанти атакували Білозерку на Херсонщині

Під ворожий удар потрапила бригада швидкої допомоги. Постраждали водій та фельдшер, які під час обстрілу перебували на вулиці.

росіяни посилили контрдиверсійний режим в Бердянську

росіяни посилили контрдиверсійний режим в Бердянську

Окупанти провели рейд в районах навколо порту у тимчасово захопленому Бердянську.

Правоохоронці задокументували наслідки ворожих обстрілів Харківського регіону

Правоохоронці задокументували наслідки ворожих обстрілів Харківського регіону

За процесуального керівництва окружних прокуратур Харківської області розпочато досудові розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Протягом дня продовжувався ворожий терор Нікопольщини

Протягом дня продовжувався ворожий терор Нікопольщини

Окупанти атакували район важкою артилерією. А ще – поцілили дроном-камікадзе і скинули боєприпас з БПЛА.

Знання, вогонь та креатив, – так працюють інженери-прикордонники на передовій

Знання, вогонь та креатив, – так працюють інженери-прикордонники на передовій

Сапер Олександр із прикордонної бригади «Гарт» – будівельник за освітою, завжди любив щось конструювати.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Номер обслуги(ППО)військовослужбовець

від 122000 до 126000 грн

Краматорськ, Донецька область

Військовослужбовець – артилерист (в ЗСУ чи МП ВМС)

від 51000 до 121000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Командир міномета 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 54000 грн

Степанівське, Сумська область

Військова служба за контрактом

від 20000 до 120000 грн

Черкаси, Черкаська область

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Кривий Ріг

Старобільський РТЦК та СП

Стрілець-санітар

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр