ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ініціатива «Допомога Схід»: до Краматорська доставили гуманітарний вантаж із медичним обладнанням

Прочитаєте за: 4 хв. 10 Червня 2021, 10:25 11

Днями в рамках міжнародного гуманітарного проєкту «Допомога Схід» із Франції до Краматорська прибули два автопотяги з гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 8 мільйонів гривень

Вантаж призначений для мешканців населених пунктів, наближених до лінії розмежування, та для 8 цивільних і військових закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в районі проведення ООС: перинатальні центри та міські клінічні лікарні міст Краматорськ, Мирноград і Торецьк, Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Військово-медичні клінічні центри Східного та Північного регіонів. 

Цього разу для медичних закладів привезли багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, операційні та пологові столи, операційні лампи, кувези (прилади для підтримки життєво важливих параметрів мікроклімату під час виходжування недоношених малюків), відкриті реанімаційні системи для немовлят, медичний одяг і медичне приладдя тощо.

«Це майно вже незабаром буде розподілене між військовими госпіталями та цивільними закладами охорони здоров’я, що розташовані в населених пунктах, наближених до лінії розмежування в районі проведення операції Об’єднаних сил»,повідомив командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв. 

За його словами, нове медичне обладнання допоможе максимально полегшити й пришвидшити лікування та реабілітацію пацієнтів. Особливо тих, хто відновлюється після тяжких захворювань, травм чи складних операцій.

«Усе обладнання сучасне, має високі технічні характеристики, що відіграє  величезну роль у боротьбі за життя і здоров’я дітей. Крім того, воно дозволить лікарям впроваджувати нові методи діагностики та лікування, а також надавати медичну допомогу юним жителям регіону на більш високому рівні», зазначив Сергій Наєв.

Вантажі доправлено в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (Aide Medicale & Caritative France-Ukraine), віцепрезидент пані Діана Дольс, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України  (АсМАП), президент, голова ради Леонід Костюченко. 

Підтримку проєкту на Донбасі надано Благодійним фондом «Наш Краматорськ», директор Максим Єфимов, міським головою м. Краматорська Олександром Гончаренком, Благодійною організацією «Проєкт Варнави», голова правління Владимир Любовецкий.

У коментарі для АрміяInform пані Діана Дольс, віцепрезидент Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна», зазначила: 

«Укотре радію результатам роботи проєкту «Допомога Схід»: 2 автопотяги, які прибули до Краматорська, привезли багато необхідноï допомоги лікарням зони ООС і військовим госпіталям У зв’язку з пандемією Covid-19 та необхідністю екіпування інфекційних відділень багатофункціональними ліжками, ми продовжуємо переобладнувати палати інфекційних відділень військових госпіталів: недавно допомогли Дніпровському, Киïвському та Одеському госпіталям, a тепер значну партію ліжок отримає Харківський військовий госпіталь. 72 багатофункціональних електричних ліжка підуть на переобладнання його інфекційного та травматологічного відділень. A Дніпровському військовому госпіталю цього разу осучаснимо ïх операційні зали операційними столами та безтіньовими лампами. 

Істотну допомогу отримають і пологові будинки Донеччини (Мирноград, Краматорськ, Торецьк) та Дніпропетровська обласна дитяча лікарня, а також лікарні Краматорська та мешканці прифронтових зон. Із задоволенням беру участь у проєкті «Допомога Схід», який відзначається своєю структурованістю, злагодженістю роботи нашої команди та, як наслідок, гарними реалізованими проєктами. Дякую за співпрацю Командуванню ООС ЗСУ і нашим надійним перевізникам – Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АСМАП) та її керівнику Леонідові Костюченку. І, звісно, не зупиняємося! Уже готується до виходу 20-тонник допомоги для Киïвського військового госпіталя. Продовжуємо опрацьовувати інші запити лікарень прифронтовоï зони та військових госпіталів», ‒ розповіла Діана Дольє.

Міжнародну стратегічну гуманітарну ініціативу «Допомога Схід» було започатковано за ініціативою та сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році, коли він очолив Командування операцією Об’єднаних сил (ООС) на території Донецької та Луганської областей. У 2019 році продовження стратегічної ініціативи «Допомога Схід» схвалив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

Проєкт охопив своєю роботою 40 медичних закладів – як військових, так і цивільних, переважна кількість яких розташована поблизу лінії зіткнення на Донбасі. До цих установ передано майже 74 тонни гуманітарних вантажів медичного призначення на суму понад 26 мільйонів гривень. 

У рамках роботи проєкту тільки у 2021 році 10 медичних закладів як в районі ООС, так і в інших регіонах України, вже отримали цільову допомогу медичного призначення на суму більш ніж 6,5 млн гривень.

Борис Кутовий, 

керівник-координатор міжнародної 

стратегічної ініціативи «Допомога Схід»

Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Армія і суспільство, Новини