Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
У Військовому інституті танкових військ (ВІТВ. – Ред.) НТУ «ХПІ» не перший рік працюють над електронними засобами освіти. Науково-педагогічними працівниками тут створено 146 вебресурсів для дистанційної підтримки освітнього процесу, 5 з них сертифіковано відповідно до стандартів інституту. Усі вони розміщені на сайті «Вебресурси навчальних дисциплін Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» та постійно використовуються у підготовці курсантів та студентів.
У ВІТВ створений і розміщений на сайті постійно діючий курс «Школа дистанційного навчання» та розроблена добірка навчальних відео-уроків «Поради початківцям зі створення курсів», які дозволяють науково-педагогічним працівникам отримати мінімально необхідні знання й навички з технології дистанційного навчання.
Новинкою стала розроблена в інституті комп’ютерна програма «Конструктор інтерактивних тривимірних візуалізацій дій підрозділів». Вона дозволяє створювати інтерактивні тривимірні візуалізації місцевості, військовослужбовців, бойової техніки, фортифікацій, визначати порядок дій кожного учасника та з високою точністю і детальністю відтворювати перебіг бойових дій у просторі та часі та досліджувати їх.
Як розповів керівник лабораторії інституту Ігор Баркатов, фахівцями лабораторії розроблено низку інтерактивних візуалізацій, насамперед призначених для вивчення бойового досвіду танкових підрозділів у районі бойових дій. Ми відчуваємо зацікавленість викладачів у створенні таких продуктів, особливо, коли знайшли змогу використовувати інтерактивні візуалізації у дистанційних курсах, створених за допомогою програми Moodle. Враховуючи таку перспективу, незабаром плануємо створити дистанційний курс для науково-педагогічних працівників з розробки інтерактивних тривимірних візуалізацій на базі нашого Конструктора та методику їх використання в дистанційному навчанні.
Завдяки таким візуалізаціям курсанти можуть спостерігати перебіг подій, аналізуючи дії сторін.
Цікавляться напрацюваннями харківців і командири частин та підрозділів, які проходять відновлення боєздатності.
Недавно командний склад 17-ї ОТБр спільно з науковцями ВІТВ провели онлайн круглий стіл за темою: «Обмін досвідом ведення бойових дій щодо способів, порядку підготовки та застосування підрозділів».
Хід подій у бойовому епізоді 28 січня 2015-го за участю підрозділів 128-ї ОГШБр, 92-ї ОМБр та 17-ї ОТБр під Санжарівкою проаналізували, використовуючи Конструктор інтерактивних тривимірних візуалізацій дій. До речі, участь у круглому столі взяли безпосередні учасники того бою – командир роти, тоді капітан, а нині підполковник Олег Баркатов і сержант, командир танка, нині − старший лейтенант Андрій Бішінтєєв. «Усе відтворено дуже точно, я немов знов опинився на тому опорнику, – розповідає Андрій Бішінтєєв. – Завдяки реконструкції побачив дії ворожої ДРГ, їх проаналізував і тепер можу докладно й наочно розповісти підлеглим про той бій. Вважаю, що 3D візуалізації допомагають у навчанні танкістів».
Як правило, чимало труднощів у вивченні бойової техніки в курсантів виникає на перших заняттях – безліч приладів, шкал, тумблерів. Тут стає у нагоді ще одна розробка лабораторії ВІТВ.
За допомогою програми HTML5 Package (H5P) у процесі створення вебресурсів можна будувати 3D панорами робочих місць екіпажу. Так курсантам надано широкі можливості для електронного навчання з технічних та спеціальних дисциплін.
Так, у дистанційному курсі «Будова та основи експлуатації БТР-4Е» за допомогою можливостей HTML5 створено 3D панорами робочих місць екіпажу. Як кажуть курсанти, 3D панорама робочого місця водія БРТ-4Е створює ефект присутності в реальній машині.
Інструменти пакету дозволяють створювати оглядовий, навчальний і контрольний інтерактивні контенти, навчити екіпаж порядку користування органами управління. Наприклад, додавання підписів органів управління прискорюють запам’ятовування їх розміщення та основного призначення, додавання контрольних питань − дають змогу викладачу перевірити засвоєння матеріалу. Використання відеофрагментів оживлять панораму і покажуть діючі панелі приладів чи манометрів, допоможуть вивчити порядок роботи з приладом, побачити елементи гальмівної системи.
Усі програми працюють цілодобово, доступ до них відкрито з будь-яких приладів – планшетів, смартфонів, ноутбуків. Курсанти після реєстрації на сайті можуть у будь-який час вивчати програму.
@armyinformcomua
У день, коли країна святкувала Незалежність, він прийшов до ТЦК. А вже за кілька місяців самотужки рятував побратимів під вогнем у згорілому бліндажі. Це історія стрільця-санітара «Матроса» з 100-ї окремої механізованої бригади.
Спецпризначенці 3-го окремого загону ЦСП «Омега» пройшли курс висотно-штурмової підготовки, під час якого відпрацювали сценарії звільнення захоплених будівель, порятунку заручників та знешкодження злочинців.
Нацгвардієць Сергій Штапура увійшов в історію, ставши першим українським військовим, який здійснив церемоніальну першу подачу перед матчем Головної ліги бейсболу (MLB) у США.
Під Покровськом спроба маневру російського окупанта на мотоциклі завершилася контактом з невибуховими загородженнями, які встановила 70 Окрема бригада підтримки.
Російський загарбник настільки невдало вибрав момент, щоб виповзти зі свого укриття, що одразу став здобиччю українського бомбера.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що за результатами його зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Марком Карні Україна отримає понад 4 мільярди доларів нової військової та фінансової допомоги.
від 50000 до 121000 грн
Володимир, Волинська область
від 21000 до 25000 грн
Охтирка
Східне відділення комплектування Національної гвардії України (м.Харків)
від 21100 до 121100 грн
Мена, Чернігівська область
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…