ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Український завод «Маяк» і болгарський «Арсенал» посилюють співпрацю: 7,62-мм кулемет під натовський боєприпас

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Червня 2021, 16:40 12

АТ «Завод “Маяк”», який входить до складу ДК «Укроборонпром», розпочав співпрацю зі світовими виробниками зброї. Одним із таких підприємств став відомий виробник стрілецької зброї, артилерійських систем, боєприпасів — болгарський завод «Арсенал».

Партнерська кооперація

Співпраця між підприємствами регламентується згідно з протоколом Smart Defense NATO, який визначає профільну взаємодію між учасниками колективної оборони. Фактично відносини між союзниками дозволяють обирати деталі, вироблені в різних державах для використання у зброї, виготовленій відповідно до одних стандартів.

Під час зустрічі, яка відбулася на болгарському підприємстві, проведено технічну інспекцію для гармонізації креслень заводів «Маяк» та «Арсенал» на стволи для кулеметів: КТ-7,62-мм; ПКТ-7,62-мм; КМ-7,62-мм; ПКМ-7,62-мм.

Як повідомив головний конструктор АТ «Завод “Маяк”» Олександр Гордєєв, у кулеметах українського виробництва використовують стволи, виготовлені за радянськими стандартами. Використання натовських стволів є першим кроком для переходу виробництва кулеметів, які використовують боєприпаси й калібри, передбачені для такої зброї за стандартами країн НАТО.

— Завод «Арсенал» розробив кулемет ПКМ під натовський боєприпас 308 win (7, 62 х 51 nato). Українське підприємство АТ «Завод “Маяк”» розробляє власну версію такого кулемета. Власне тому співпраця з болгарським підприємством відкриє можливість налагодження серійного виробництва та постачання у війська, — зазначив Олександр Гордєєв.

Перспектива серійного виробництва мін 160-го калібру

Вхід до болгарського заводу «Арсенал»

Крім того, він повідомив, що «Маяк» і «Арсенал» планують розробити і почати серійне виробництво мін 160-го калібру. Схожі міни застосовують у радянських мінометах М-160. Варто додати, що нещодавно проведено попередні переговори з представниками болгарського виробника щодо постачання детонаторів, порохів, капсулів і вибухових речовин у межах проєкту «Міномет М-160 і боєприпаси». Фахівці з АТ «Завод “Маяк”» нині готують цей міномет для проведення стрільб міною калібру 160 мм.

За словами головного конструктора київського підприємства, подібні переговори відбуваються також з іншими відомими закордонними виробниками зброї.

20

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини, Озброєння та техніка