ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дмитро Кулеба та Пекка Хаавісто обговорили безпекову ситуацію на тлі нарощування Росією військової присутності на кордоні з Україною

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Червня 2021, 9:01

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Фінляндії Пеккою Хаавісто. Про це повідомляє сайт МЗС України.

Сторони обговорили безпекову ситуацію на тлі нарощування Росією військової присутності на кордоні з Україною та тимчасово окупованих територіях нашої держави. Дмитро Кулеба наголосив, що попри публічні заяви про відведення військ, у дійсності Кремль відвів лише мізерну частину накопичених раніше сил, що поки не дозволяє говорити про справжню деескалацію.

Міністр висловив вдячність Фінляндії за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Глави української та фінської дипломатії обговорили регіональні питання, зокрема розвиток ситуації в Білорусі та безпекові загрози, які становить нарощування впливу Російської Федерації у цій державі.

Міністри обмінялися баченням подальшого розвитку ініціативи ЄС “Східне партнерство”. Дмитро Кулеба поінформував співрозмовника про започаткування в Києві формату Асоційованого Тріо України, Грузії та Молдови як трьох ключових партнерів ЄС, які прагнуть до членства в Євросоюзі.

Дмитро Кулеба поінформував про втілення в Україні важливих реформ, зокрема нещодавніх антикорупційних кроків та ініціатив Президента України Володимира Зеленського. Він особливо відзначив практичну допомогу Гельсінкі у сфері євроінтеграційних трансформацій нашої держави. Міністри домовилися детально обговорити подальші реформи та інтеграцію нашої держави до ЄС на полях Конференції з питань реформ в Україні на початку липня у Вільнюсі.

Співрозмовники привітали проведення минулого місяця першого раунду двосторонніх консультацій України та Фінляндії з питань протидії гібридним загрозам і наголосили на важливості тісної практичної співпраці у цій сфері.

Сторони приділили окрему увагу взаємодії двох держав у протидії змінам клімату та переході до кліматично нейтральної економіки.

Насамкінець, Дмитро Кулеба та Пекка Хаавісто відзначили важливість спільних зусиль задля збільшення обсягів торгівлі та інвестицій між двома державами та обмінялися запрошеннями здійснити робочі візити.

 

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform Новини світу та України