ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«За крайні півтора місяця було не менше ніж сім ворожих обстрілів із важкої зброї»

Life story: історії військових
1 Червня 2021, 11:48
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Іван на позивний «Бакс» давно не рахує ні ротацій, ні місяців, проведених на фронті. Каже, що спочатку — із першої по шосту хвилі мобілізації, та потім ще кілька ротацій, подумки нотував, а згодом збився з ліку… Пояснює: «Ні до чого ті підрахунки! Однаково воюватиму  – до перемоги!»

Чоловік у 2012-му випустився зі Львівської «сухопутки» та за розподіленням переїхав до Мукачева. Там обійняв посаду командира взводу гірсько-штурмової бригади, одружився, незабаром дізнався, що стане батьком… Доросле життя розпочиналось багатонадійно та перспективно. Та спокійним сімейним життям молода родина насолоджувалась недовго…

— Уже весною 2014-го прибув на фронт зі своїм підрозділом, – пригадує Іван. – А далі чого тільки не було. Пам’ятаю піднесення, із яким ми вішали український прапор на зупинці у селі Весела Тарасівка, коли повністю звільнили населений пункт від бойовиків. Тоді ще й не здогадувались, скільки усього чекає нас попереду. Потім був Луганський аеропорт, де я дістав поранення. Проти ворожих «Градів» наш бліндаж виявився безсилим. Його просто рознесло. Поранило мене та ще двох хлопців. Пізніше мені розповідали, як відмовлявся від госпіталізації. Силою забирали, кричав, що маю залишитись із хлопцями.

Після поранення Іван швидко відновився. Каже, за місяць вже був «як новий» і одразу — на Дебальцеве. Там підрозділ пробув аж до виходу.

— Оборона з нашого боку була потужною, знищили немало ворожої сили, – зауважує «Бакс». – На жаль, під час виходу зазнали втрат. Наш підрозділ виходив передостаннім, навколо – все рвалось і диміло… Із 43 чоловік неушкодженими повернулись 40. На жаль, двоє хлопців загинули: одному уламок потрапив прямо у скроню, другому – у живіт. Пораненому пошкодило руку й плече, міна залетіла під машину.

«Бакс» ділиться, що «весело» було кожної ротації, навіть коли офіційно проголошували перемир’я. Навіть тепер на приазовському напрямку — обстріли є регулярними.

— Учора був потужний прицільний обстріл із БМП, — каже Іван. — За крайні півтора місяця було не менше ніж сім обстрілів із важкої зброї, зокрема і з заборонених калібрів. Безпілотники ледь не щодня намагаються розвідувати наші позиції. І хоч хлопці у нас усі відчайдушні, патріотично налаштовані та чудово володіють різними видами зброї, на провокації ми не ведемось, відповідь даємо лиш у крайніх випадках!

Удома на Івана чекає дружина та вже двоє діток — дівчинка та хлопчик, шести і семи років. Чоловік зізнається, якби важко не було, оце «пишаємось, татку», моментально налаштовує на нові перемоги!

Кореспондент АрміяInform

696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ
696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ

Оператори РЕБ 413-го полку «Рейд» за 19 днів придушили 696 ворожих БПЛА, серед яких 646 FPV-дронів та 50 «Молній».

Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії
Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії

Підполковник ЗСУ Сергій Магльований здобув найвищу відзнаку серед іноземних слухачів престижного курсу Advanced Command and Staff Course.

РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції
РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції

Ворог активізувався на Херсонщині та Нікопольщині, збільшив застосування ударних БПЛА і керованих авіабомб, однак Сили оборони посилюють протидію засобами РЕБ.

На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ
На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 79 разів атакував позиції Сил оборони.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Аналітик пункту управління артилерійською розвідкою

від 21000 до 50000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

WorkUa Оператор радіоелектронних станцій

від 22000 до 120000 грн

Рівне

Військова частина А0532

WorkUa Моторист, військовослужбовець (ВМС, А2951)

від 22000 до 53000 грн

Одеса

Третій відділ Первомайського РТЦК та СП

WorkUa Механік

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

WorkUa Водій-військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса

137 ОБМП

WorkUa Головний сержант взводу

від 23000 до 23000 грн

Одеса

ВМС ЗС України