ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Громадянина Чехії засудили до 20 років ув’язнення за участь у військових діях на боці «ЛНР»

Прочитаєте за: 2 хв. 1 Червня 2021, 15:41

Міський суд Праги засудив до 20 років тюремного ув’язнення громадянина Чехії Мартіна Кантора, який брав участь у бойових діях на сході України на боці так званої «ЛНР».

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Novinky.

32-річний Мартін Кантор визнаний винним за звинуваченнями у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі.

Мартіна Кантора судили заочно, оскільки він не повернувся з України до Чехії та його місцезнаходження невідоме. Тож, як зазначається, цей вирок не остаточний.

«Хоча суд не побачив деяких доказів, спочатку заявлених обвинуваченням, вина підсудного була доведена поза всіма розумними сумнівами», — сказав суддя Ян Шотт.

У 2015 році Мартін Кантор вилетів із Праги через Ростов-на-Дону на український схід, де, згідно з обвинувальним висновком, пройшов підготовку і став снайпером в «армії ЛНР». Згідно з досьє, він дослужився до сержанта і брав участь у бойових діях.

«Як член розвідувально-диверсійної групи він особисто встановлював міни та гранатомети у районі лінії розмежування», — сказав прокурор Мартін Білі.

Під час судового процесу свідчили кілька експертів і свідків — друзі Мартіна Кантора. Вони розповіли, що підсудний говорив про бажання взяти участь у бойових діях в Україні на боці проросійських військових і що він розповідав їм про свої «успіхи».

Один із друзів Кантора повідомив, що вони підтримували контакт до 2016 року. Потім він нібито отримав електронною поштою повідомлення про те, що Мартіна Кантора немає в живих, але підтвердити це не вдалося.

Нагадаємо, як повідомляла АрміяInform, наприкінці квітня Національний центр боротьби з організованою злочинністю Чехії затримав п’ятьох підозрюваних у боях проти ЗСУ на сході України.

Їх підозрюють у тому, що вони виїжджали або організовували поїздки громадян Чехії в Україну для участі в бойових діях на боці проросійських сил.

Читайте нас в Telegram